Notikums

Seminārs “Starptautisko finanšu institūciju finanšu un riska dalīšanas instrumenti Ukrainas rekonstrukcijas projektu īstenošanā”

Semināra mērķis ir iepazīstināt Latvijas eksportspējīgus uzņēmumus ar starptautisko finanšu institūciju plānotajiem rekonstrukcijas projektiem Ukrainā, prezentēt starptautisko finanšu institūciju finanšu un riska dalīšanas (apdrošināšanas) instrumentus, kā arī informēt par praktiskiem soļiem sadarbības uzsākšanai un dalībai starptautisko finanšu institūciju finansēto projektu iepirkumos un projektu īstenošanā, sniegt labās prakses piemērus un atbildēt uz semināra dalībnieku jautājumiem.

Seminārs norisināsies klātienē, Finanšu ministrijā, Smilšu ielā 1, 202.telpā (2.stāvs). Starptautisko finanšu institūciju pārstāvji, kuri strādā ar Ukrainu, piedalīsies attālināti, savukārt Baltijas valstu pārstāvji piedalīsies klātienē, sniedzot iespēju uzņēmējiem un ekspertiem nodibināt kontaktus turpmākai saziņai un sadarbībai..

Semināra darba valoda: angļu

Dalības pieteikšanai, aicinām aizpildīt reģistrācijas anketu līdz 6.februārim.

Seminārā piedalīsies Latvijā pārstāvētās starptautiskās finanšu institūcijas: Pasaules Bankas grupas institūcijas – Starptautiskā Rekonstrukcijas un attīstības banka IBRD, Starptautiskā Finanšu korporācija IFC un Daudzpusējā investīciju garantiju aģentūra MIGA, kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka EBRD, Eiropas Investīciju banka EIB, Eiropas Padomes Attīstības banka CEB un Ziemeļu investīciju banka NIB.

Seminārā aicināti piedalīties Latvijas uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un nozaru eksperti, kuri darbojas vai plāno paplašināt darbību Ukrainā un citās attīstības valstīs.

Dalībniekiem vēlamas zināšanas vai pieredze publisko iepirkumu jomā.

Semināru organizē Finanšu ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā. Seminārs ir turpinājums Ārlietu ministrijas 2022.gada 14.decembrī aizsāktajai diskusijai par Ukrainas rekonstrukcijas vajadzībām, kurā tika sniegta informācija par starptautisko finanšu institūciju atbalstu Ukrainas neatliekamo finansēšanas vajadzību nodrošināšanā.

Datums un laiks
08. Februāris, 2023
14:30-17:30