Par LDDK
Latvijas Darba devēju konfederācija ir ietekmīgākā un lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā
Latvijas Darba devēju konfederācija ir ietekmīgākā un lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā.
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir ietekmīgākā un lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. Jau vairāk nekā 30 gadus nacionāla līmeņa darba devēju pārstāvis, sociāli - ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai un pārstāv darba devēju intereses Saeimā un divpusējās sarunās ar nozaru ministrijām. LDDK apvieno darba devēju un nozaru asociācijas, kā arī uzņēmumus ar 50 un vairāk darbiniekiem. LDDK biedri kopā nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī LDDK sadarbojas ar citu valstu darba devēju un uzņēmēju organizācijām un sociālā dialoga ietvaros sekmē Latvijas uzņēmējdarbības attīstību un uzņēmumu konkurētspēju Eiropā un pasaulē.
44%
LDDK biedri
Latvijas darba ņēmēji
LDDK biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju
LDDK apvieno un pārstāv:
101
uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku
57
nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas
1993
Latvijas Darba devēju konfederācija ir dibināta 1993. gadā.
~40 miljardi €
LDDK biedru kopējais apgrozījums
Misija
Veidot Latvijas uzņēmējdarbību atbalstošu vidi, veicinot uzņēmēju konkurētspēju un pārstāvot darba devējus sociālā dialoga ietvaros nacionālā, Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī.
Vīzija
2027.gadā LDDK pārstāv uzņēmumus, kas nodarbina vairāk nekā 50% no darba ņēmējiem Latvijā, un LDDK ir panākusi stabilu valsts pārvaldes atbalstu Latvijas uzņēmējdarbības attīstībai un uzņēmumu konkurētspējai Eiropā un pasaulē.
Vērtības
Kompetence
Sadarbība
Līderība
Atbildība
Atvērtība
Saliedētība
Godprātība
LDDK darbības stratēģija 2021.-2027. gadam
Stratēģiskie mērķi 2021-2027
- Panākt uzņēmējdarbību un uzņēmumu konkurētspēju un produktivitātes pieaugumu atbalstošas rīcībpolitikas izstrādi Latvijas tautsaimniecības ilgtspējai.
- Sekmēt Latvijas darba devēju interesēm atbilstošus sociālekonomiskos apstākļus un veicināt sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību.
- Saglabāt un palielināt Latvijas darba devēju ietekmi rīcībpolitikas izstrādē.