Jaunumi

LDDK turpina vebināru ciklu par darba un privātās dzīves līdzsvaru

4. Novembris, 2021

5. novembrī norisināsies jau trešais Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotais apmācību vebinārs darba devējiem par darba un privātās dzīves līdzsvaru  - “Praktiskie risinājumi: uzņēmuma līmeņa noteikumi un koplīgumi”.

Interesentiem vēl ir iespēja pieteikties apmācību programmai, aizpildot anketu vietnē: https://ej.uz/lddkvebinari. Piedalīties var jebkuras nozares un jebkura lieluma uzņēmuma, organizācijas vai iestādes pārstāvis. Dalība apmācību programmā ir bez maksas.

Vebināros darba devējiem ir iespēja iepazīties ar konkrētu Latvijas uzņēmumu pieredzi un ieviestajiem pasākumiem, kas veicina darba un privātās dzīves līdzsvaru, kā arī uzzināt par darba un privātās dzīves līdzsvara nozīmi darbavietā mūsdienās, izskatīt dažādus praktiskos risinājumus elastīgam darba režīmam, garīgai un fiziskai veselībai un labbūtībai darbavietā, sieviešu un vīriešu vienlīdzīgām iespējām darba tirgū un dažādu darbinieku grupu atbalstam: darbiniekiem ar bērniem līdz 18 gadu vecumam, darbiniekiem – aprūpētājiem, vecāka gada gājuma darbiniekiem, darbiniekiem ar invaliditāti.

Otrā nodarbība 29.oktobrī bija veltīta darba un privātās dzīves līdzsvara jēdzieniem un dažādiem tā skaidrojumiem. Vebināra dalībnieki uzzināja, kādas var būt indivīdu atšķirīgās lomas darba un privātās dzīves jomā, piemēram, kā darbiniekam, vecākam, brīvprātīgajam, aprūpētājam vai draugam. Vebinārā bija iespēja iepazīties ar risinājumiem, lai darba vietas prasības neradītu grūtības atvēlēt laiku ģimenei, draugiem, dalībai sabiedriskos pasākumos, garīgām nodarbībām un personīgai izaugsmei, rūpēm pašiem par sevi un citām personīgi svarīgām darbībām. Vebinārā dalībnieki iepazinās ar “labas darbavietas” un “labstrādības” jēdzieniem un risinājumiem, kas ļauj novērtēt savas darbavietas ietekmi uz darba un privātās dzīves līdzsvaru pēc trim aspektiem: organizatoriskā vide, darba vadītāja atbalsts un kultūra.

Par to, kā RP SIA “Rīgas satiksme” domā par savu darbinieku motivāciju, veselību un labbūtību, vebinārā stāstīja uzņēmuma Personāla pārvaldības daļas vadītāja vietniece darba atlīdzības un nodarbinātības jautājumos Agnese Makejeva. SIA “Rīgas satiksme” ir izstrādāta darbinieku motivācijas sistēma DaMoS - piešķirot punktus par nostrādātām stundām un ļaujot tos apmainīt pret dažādiem labumiem. Sistēma izveidota ar mērķi nodrošināt veselus un apmierinātus darbiniekus, vienlaikus sekmējot darba, privātās dzīves un ģimenes līdzsvaru un uzlabojot dzīves kvalitāti. Uzņēmumā ir arī citas aktīva dzīvesveida un labbūtības programmas, kā arī noslēgts koplīgums.

Nākamā nodarbība notiks 5.novembrī un ar savu praksi iepazīstinās AS “Latvijas Finieris”.

Nodarbības vada:

Dr.sc.pol. Inese Stepiņa, LDDK ģenerāldirektores vietniece, starptautisko un Eiropas Savienības lietu eksperte. Ziņojuma “Darba un privātās dzīves līdzsvars Latvijā. Tiesiskais regulējums un labā prakse” (2021) zinātniskā redaktore un līdzautore. Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes pasniedzēja, no 2011.līdz 2019.gadam biznesa augstskolas “Turība” viesdocente. Specializācija: salīdzināmā politika, ES politika un tiesības.

Mag. iur., Mag. oec. Pēteris Leiškalns, LDDK Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts. Ziņojuma “Darba un privātās dzīves līdzsvars Latvijā. Tiesiskais regulējums un labā prakse” (2021) līdzautors. Sabiedriski aktīvs Jūrmalas daudzbērnu ģimeņu biedrībā un Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienībā. No 2002. līdz 2009. gadam bijis Latvijas Kristīgās akadēmijas pasniedzējs. Specializācija: sociālie jautājumi, sociālā drošība un tiesības.

Mācības finansē Eiropas Savienības programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” (2014–2020) līdzfinansētā projekta “Līdzsvars visiem (B4A)” Nr. 881676-B4A līdzekļi.