LDDK stiprina sadarbību ar Lietuvas Rūpnieku konfederāciju
2024. gada 26. aprīlī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Lietuvas Rūpnieku konfederāciju (Lithuanian Confederation of Industrialists, LPK) Viļņā. Tikšanās mērķis bija diskutēt par darba devējiem nozīmīgām iniciatīvām Baltijas un Eiropas mērogā, kā arī vienoties par turpmāku abu organizāciju sadarbību.
Galvenie jautājumi, ko LDDK piedāvāja apspriest, bija: cilvēkkapitāla attīstība un pieaugušo izglītības piedāvājuma salīdzinājums starp Latviju un Lietuvu; ieguldījumu stratēģijas ES plānošanas periodam un sociālo partneru iesaistīšana lēmumu pieņemšanā par ieguldījumiem un politiku; pašreizējais stāvoklis darba tirgus un uzņēmējdarbības sociālās politikas jomā; LPK un tās biedru iesaiste UA atbalsta programmās; starptautiski/ starpreģionāli projekti un sadarbības iespējas.
Abas konfederācijas vienojās organizēt nākamo pieredzes apmaiņu jau tuvākajā laikā, lai iepazītos ar abu pušu īstenotajiem projektiem zaļās un digitālās pārejas jomās.
Vizīte turpinājās ar Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes apmeklēšanu, tiekoties ar rektoru. Tur tika diskutēts par darba devēju un augstskolas sadarbības modeļiem, labāko pieredzi. LDDK pārstāvji iepazīstināja ar Latvijas universitātes īstenotajiem projektiem un vienojās par turpmāku sadarbību tehnoloģiju pārneses sekmēšanai.
Konference tika organizēta Eiropas Komisijas projekta “Latvijas darba devēji zaļajai un digtālajai pārejai” (projekta ID: 101102266 (LDDK_GDT) ietvaros. Tā galvenais mērķis ir LDDK atbalsts ES sociālā dialoga rezultātu ieviešanai Latvijā un atbalsts nozarēm digitālās un zaļās pārejas un pielāgošanās procesiem. Šim projektam ir trīs galvenās aktivitātes: digitalizācijas ieviešana darba vidē, atbalsts nozarēm zaļajā pārveidē, kā arī - komunikācija par ES sociālā dialoga rezultātiem. Plašāk ar projekta mērķiem un aktivitātēm var iepazīties šeit.
Paustie viedokļi un uzskati ir tikai un vienīgi autora(-u) viedokļi, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas viedokļus un uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne piešķīrēja iestāde par tiem nevar uzņemties atbildību.