Jaunumi

LDDK darbu uzsākušas divas Ukrainas Darba devēju federācijas ekspertes

13. Septembris, 2022

Lai atbalstītu Ukrainas valsts atjaunošanu un uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) birojā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības projekta “Darba devēju organizāciju atbalsts Ukrainas atveseļošanai un izaugsmei” atbalstu darbu uzsākušas divas Ukrainas Darba devēju federācijas (Federation of Employers of Ukraine, FEU) ekspertes: Liudmyla Vasilega, koordinatore izglītības un nodarbinātības jautājumos, un Natalya Gosteva, koordinatore biznesa sadarbībā. Līdz novembra vidum viņas LDDK konsultēs abu valstu uzņēmējus un organizācijas par sadarbības un atbalsta iespējām.


Ekspertes no Ukrainas līdz novembra vidum arī apgūs jaunu pieredzi un kompetences darba vidē balstītu apmācību īstenošanā, pieprasīto profesiju kvalifikācijas centru darbībā. Tāpat tiks organizēti vebināri personālā vadītājiem un uzņēmējiem, konference un uzņēmēju aptauja un citi pasākumi, lai veidotu jaunas sadarbības un pieredzes apmaiņu izglītības, nodarbinātības, cilvēkresursu vadības un uzņēmējdarbības jomās. Viens no tādiem būs 19. septembrī, kad LDDK biedriem būs iespēja tikties ar abām ekspertēm kontaktbiržā, lai pārrunātu iespējamās sadarbības un atbalsta iespējas.


Lai pārrunātu iepriekš minētās sadarbības aktivitātes, piektdien, 9. septembrī, Latvijas vizītes laikā LDDK viesojās Ukrainas Darba devēju federācijas ģenerāldirektors Ruslans Iličovs (Ruslan ILLICHOV) un pirmā ģenerāldirektores vietniece Jana Zacerkovna (Yana ZATSERKOVNA). Kopā ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr MISCHENKO) viesi tikās ar LDDK prezidentu Andri Biti, organizācijas ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni, kā arī LDDK ekspertiem, kuri strādā kopā ar Ukrainas Darba devēju federācijas pārstāvēm, un Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāju Alisi Balodi.


LDDK prezidents Andris Bite:
Šodien mēs atkārtoti apliecinām solidaritāti Ukrainas cīņai ar agresoru un atbalstu Ukrainas atjaunošanai. Mēs apbrīnojam un turpināsim atbalstīt Ukrainas centienus kļūt par neatkarīgu Eiropas Savienības valsti, cik tas ir mūsu spēkos, kā arī kopīgiem spēkiem atjaunosim Ukrainas teritorijas, skolas, bērnudārzus, uzņēmējdarbības varenību un izaugsmi.


Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr MISCHENKO):
Es nebeigšu būt pateicīgs Latvijas tautai par atbalstu un uzmanību Ukrainai jau no pirmās kara dienas un joprojām, kad runājam par Ukrainas atjaunošanu un intergrēšanos Eiropas Savienībā. Mums ir svarīga mūsu valsts konkurētspēja un mūsu uzņēmumu efektīvitātes paaugstināšana. Tāpēc šī sadarbība starp abu valstu darba devēju organizācijām ir ļoti svarīga.”


Savukārt Ukrainas Darba devēju federācijas ģenerāldirektors Ruslans Iličovs (Ruslan ILLICHOV), uzrunājot klātesošos, novērtējā Latvijas partneru sistemātisku atbalstu izglītības, nodarbinātības un uzņēmējdarbības jomā: iespēju piedalīties nacionālajās nozaru izstādēs, proti, starptautiskajā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstādē “Tech Industry 2022”, kas notika Rīgā 19.– 11. Maijā, un “Riga Food 2022”, kas notika 8.–9. septembrī. Piedalīšanās nozares izstādēs sniedz praktisku iespēju veidot kontaktus starp abu valstu uzņēmējiem un veidot sadarbību Eiropas standartu pārņemšanai dalībai Eiropas Savienības vienotajā tirgū.


Tāpat viņš uzteica LDDK aktivitātes, organizējot atbalstu Borodjanskas Centrālai rajona slimnīcai. Uz šo medicīnas iestādi kopš kara sākuma nogādātas divas kravas ar nepieciešamajām medicīnas precēm un aprīkojumu, kas iegādāts, pateicoties Latvijas uzņēmumu un privātpersonu ziedojumiem. Ziedojumu vākšana turpinās arī pašlaik vietnē ziedot.lv.


Papildu informācija par projektu “Darba devēju organizāciju atbalsts Ukrainas atveseļošanai un izaugsmei” lasāma:

Darba devēju organizāciju atbalsts Ukrainas atveseļošanai un izaugsmei - LDDK


Papildu informācija:

Par Ukrainas Darba devēju federāciju (Federation of Employers of Ukraine, FEU):
FEU - ietekmīgākā uzņēmumu organizācija Ukrainā. Dibināta 2002. gadā un jau 19 gadus veiksmīgi pārstāv un aizsargā uzņēmējdarbības intereses Ukrainā un starptautiskā mērogā. FEU apvieno vairāk nekā 140 nozaru un reģionālās darba devēju organizācijas, kas pārstāv svarīgākās Ukrainas ekonomikas nozares, piemēram, mašīnbūvi, metalurģiju, autobūvi, aviācijas un aizsardzības rūpniecību, lauksaimniecību, ķīmisko rūpniecību, IT, medijus, enerģētiku, medicīnas un mikrobioloģisko rūpniecību, būvniecību, transportu un infrastruktūru, mazumtirdzniecību un loģistiku, vieglo un pārtikas rūpniecību, tūrismu un pakalpojumu sektoru. FEU ir Starptautiskās Darba devēju organizācijas (IOE) dalīborganizācija, kā arī līdztekus citām Ukrainas darba devēju organizācijām piedalās Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) darbā.
https://fru.ua/en/


Par LDDK sadarbību ar FEU:
2008. gadā Ukrainas Darba devēju federācija (FEU) noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK). Karam Ukrainā ieilgstot, LDDK aktīvi turpina īstenot dažādus atbalsta pasākumus Ukrainai, cieši sadarbojoties ar Ukrainas Darba devēju federācijas pārstāvjiem, precizējot un papildinot to lietu sarakstus, kas patlaban ir visakūtāk nepieciešami Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem. Aizvien aktuālāks kļūst jautājums par Ukrainas ražošanas uzņēmumu iespējām uz nenoteiktu laiku pārcelt savas ražotnes no Ukrainas austrumiem uz rietumiem drošības apsvērumu dēļ. LDDK ar Ukrainas darba devējiem turpina apspriest sadarbības iespējas rūpnieciskās ražošanas jomā un Latvijas uzņēmumu iesaisti Ukrainas atjaunošanā. FEU ir atkārtoti izteikusi pateicību LDDK par sniegto atbalstu organizācijai un Ukrainas uzņēmējiem šajā grūtajā laikā.