Jaunumi

LDDK darba devējiem piedāvā e-apmācību programmu darba un privātās dzīves līdzsvaram darbavietā

29. Decembris, 2021

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir izstrādājusi e-apmācību programmu darba devējiem darba un privātās dzīves līdzsvara sekmēšanai uzņēmumos un organizācijās. Darba un privātās dzīves līdzsvars ir priekšnoteikums veiksmīgai uzņēmuma darbībai un tā ir situācija, kad persona ir apmierināta ar laika sadalījumu, ko tā velta vai var veltīt darbam un savai privātajai dzīvei. Tomēr bieži vien rodas konflikts jeb spiedze starp personas dažādajām lomām sabiedrībā, jo līdzsvara nav vai tas ir zaudēts.

Spēja nodrošināt veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru darbavietā kļūst par arvien lielāku izaicinājumu daudziem darba devējiem. Tehnoloģiju attīstība, kas ļauj ieviest jaunas darba formas un veikt darba pienākumus jebkurā laikā un vietā vienlaikus var gan uzlabot darbinieku produktivitāti un labsajūtu, gan arī radīt pretēju efektu – stresu un izdegšanu darbavietā.

E-apmācību programma izstrādāta, lai sniegtu iespēju Latvijas darba devējiem iepazīties ar darba un privātās dzīves līdzsvara praktiskajiem aspektiem, labajiem piemēriem Latvijā un pasaulē un ieteikumiem, kā uzlabot sava uzņēmuma vai organizācijas darbību, ņemot vērā atšķirīgas darbinieku kategorijas un darba organizācijas formas:

  • darbinieki ar bērniem līdz 18 gadu vecumam,
  • darbinieki – aprūpētāji,
  • elastīgs darba režīms,
  • garīgā un fiziskā veselība un labbūtība,
  • vecāka gada gājuma darbinieki,
  • darbinieki ar invaliditāti.

Piedaloties šajā e-apmācību programmā, dalībnieki varēs labāk izprast darba un privātās dzīves līdzsvara nozīmi uzņēmuma darbībā, spēt atpazīt darba un privātās dzīves līdzsvara trūkumu darbavietā atsevišķām darbinieku kategorijām, kā arī piedāvāt risinājumus. Uzlabots darba un privātās dzīves līdzsvars ļaus ne tikai noturētu esošos darbiniekus un piesaistīt jaunus, bet arī iekļaut darba tirgū arvien plašākas sabiedrības grupas un uzlabot uzņēmumu vai organizācijas darbību, konkurētspēju un produktivitāti.

E-apmācību programmu veido 14 kursi, kas ietver 44 nodarbības ar video skaidrojumu par katru tēmu, praktisku informāciju ar galvenajiem jēdzieniem un faktiem, labajiem piemēriem Latvijā un pasaulē, tiesību aktiem, kas skar noteiktus darba un privātās dzīves līdzsvara aspektus. E-apmācību programma iekļauj konkrētus risinājumus labākam darba un privātās dzīves līdzsvaram. E-apmācību programmas lietotāji, novērtējot darbavietas organizatorisko vidi, darba vadītāja atbalstu un organizācijas kultūru, var noteikt savu labstrādības līmeni. Sekmīgi apgūstot e-apmācību programmas saturu, dalībnieki saņems dalības apliecinājumu.

Visus interesentus aicinām izmantot e-apmācību programmu, reģistrējoties saitē: https://ej.uz/lddkeapmacibas.

E-apmācību programma izstrādāta sadarbībā ar Spānijā bāzēto Navaras Universitātes Biznesa skolas Starptautisko Darba un ģimenes centru (International Center for Work and Family, ICWF) un Eiropas Savienības programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” (2014–2020) līdzfinansētā projekta “Līdzsvars visiem (B4A)” Nr. 881676-B4A ietvaros.