Jaunumi

Ventspilī aizvadīta trešā LDDK organizētā Latvijas un Ukrainas kontaktbirža

19. Oktobris, 2022

14. oktobrī Ventspilī norisinājās trešā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) organizētā kontaktbirža Latvijas un Ukrainas uzņēmumu/nozaru pārstāvjiem.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone:

Kopš septembra interesi par sadarbību Ukrainas atjaunošanā izrādījuši un sadarbību nodibinājuši ap 30 Latvijas darba devēji. LDDK ir ilgstoša un stabila sadarbība ar Ukrainas Darba devēju federāciju, un šajā, Ukrainai tik smagajā laikā, mēs sniedzam platformu, kur miera apstākļos var satikties un tālejošas sadarbības veidot abu valstu uzņēmēji. Pēc aizvadītajām kontaktbiržas sarunām redzam, ka perspektīva varētu būt sadarbība tehniskajās specialitātēs, transports, loģistika, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, metālapstrāde.

Jau ziņots, ka nolūkā atbalstīt Ukrainas valsts atjaunošanu un uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) birojā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības projekta “Darba devēju organizāciju atbalsts Ukrainas atveseļošanai un izaugsmei” atbalstu darbu uzsākušas divas Ukrainas Darba devēju federācijas: ekspertes Liudmyla Vasilega (koordinatore izglītības un nodarbinātības jautājumos) un Natalya Gosteva (koordinatore biznesa sadarbībā). Līdz novembra vidum viņas LDDK konsultēs abu valstu uzņēmējus un organizācijas par sadarbības un atbalsta iespējām.
LDDK aizvadījusi jau divas kontaktbiržas Rīgā sadarbībā ar Ukrainas darba devēju federāciju.

Darba devēji, kuriem ir interese dibināt sadarbību Ukrainas atjaunošanā, bet nav bijusi iespēja piedalīties kontaktbiržās, aicināti sazināties ar LDDK, rakstot e-pastu [email protected].

Projekts saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu 2022. gadā no attīstības sadarbības budžeta.