Jaunumi

Sarunā ar ASV vēstnieku LDDK akcentē drošības un cilvēkkapitāla jautājumus

11. Janvāris, 2024

2024. gada 10. janvārī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzņēma ASV vēstnieku Latvijā Kristoferu Robinsonu (Christopher Robinson), lai pārrunātu uzņēmējdarbības vidi Latvijā un tās pievilcību ASV investoriem. LDDK uzklausīja K. Robinsona novērojumus un mērķus ASV un Latvijas investīciju vides stiprināšanā.

LDDK prezidents Andris Bite uzsvēra to, ka uzņēmējdarbības vides attīstība Latvijā ir nozīmīga ne tikai vietējiem uzņēmumiem, bet arī investoru piesaistei, t.sk. no ASV. Ekonomiskā izaugsme, produktu un ekspertīzes eksports, kā arī izpratnes veicināšana par uzņēmējdarbības nozīmi vispārējās labklājības veicināšanā valstī bija daži no sarunas pieturpunktiem.

ASV vēstnieks uzsvēra, ka Latvija ir droša vide investīcijām, īpaši izceļot LDDK proaktīvo rīcību drošības stiprināšanā.
Vienlaikus K. Robinsons identificēja 4 galvenās izaicinājumu jomas:

  • banku sektora atvērtība sadarbībai ar ASV investoriem;
  • enerģētiskās neatkarības stiprināšana;
  • kvalificēta darbaspēka pieejamība;
  • korupcijas un finanšu sektora riski.
LDDK Padomes locekļi un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons

LDDK padomes locekļi iesaistījās diskusijā par to, kā diplomātiskās attiecības var stiprināt darba devēju interešu pārstāvniecību sarunās ar Latvijas valdību. Tika izgaismoti pēdējā pusgada aktuālie jautājumi par nodokļu politiku, darbaspēka piesaisti, sadarbību augstākās izglītības un pētniecības jomās u.c. Abas puses bija vienisprātis, ka sadarbība starp Latviju un ASV ir jāstiprina ne tikai politiskos jautājumos, bet arī biznesa attiecību kontekstā.