Jaunumi

Saeimas Eiropas lietu komisija iepazīstas ar LDDK pieredzi darba vidē balstītu mācību ieviešanā

16. Maijs, 2018

16. maijā, Saeimas Eiropas lietu komisijas (ELK) sēdē Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un komisijas pārstāvji diskutēja par darba vidē balstītas pieejas pielietošanu profesionālās izglītības nodrošināšanā.

Sēdes laikā LDDK klātesošos iepazīstināja ar līdzšinējo pieredzi, īstenojot ESF projektu “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”, sasniegtajiem rezultātiem un labo praksi izglītības iestāžu un darba devēju sadarbībā.

Latvijas darba tirgū ir liels pieprasījums pēc darbiniekiem ar profesionālo vidējo izglītību, īpaši tehniskajās nozarēs, bet lielākā daļa jauniešu – bezdarbnieku ir ieguvuši vidējo vai zemāku izglītību. Tādēļ profesionālās izglītības kvalitātei un efektivitātei ir būtiska loma Latvijas konkurētspējas paaugstināšanā un kvalificēta darbaspēka pieejamībā. Svarīgi, lai arī darba devēji aktīvi sadarbotos ar izglītības iestādēm, nodrošinot mācību prakses uzņēmumos, veicinot topošo speciālistu profesionālo apmācību un sagatavotību darbam attiecīgajā nozarē.

Ņemot vērā, ka darba vidē balstītas mācības ir Eiropas Savienības un Latvijas profesionālās izglītības politikas prioritātes, ELK komisija izskatīs iespēju pieņemt paziņojumu par atbalstu darba vidē balstītas pieejas profesionālajā izglītībā nodrošināšanu.

Lejupielādes

Prezentācija