Jaunumi

Rīgas reģionā noskaidrots labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums un mācību prakšu uzņēmums

8. Marts, 2019

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) organizēta balvu pasniegšanas ceremonija „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas veltīta labāko darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu uzņēmumu godināšanai, norisinājās pirmo reizi pieturvietā Rīgā, Latvijas Dzelzceļa muzejā.

LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse: „Iedibinot jaunu tradīciju vēlamies izcelt tos darba devējus, kuri ir sociāli atbildīgi un ar skatu nākotnē pievēršas jautājumam par kvalitatīvu jauniešu izglītību. Šobrīd vērojam negaidīti lielu aktivitāti, kopumā teju 2000 darba devēju iesaistās DVB mācībās un mācību praksēs, 39 profesionālās izglītības iestādes un teju 5000 jaunieši.”

Nominācijā “Labākais DVB mācību uzņēmums 2018 Rīgas reģionā” izvirzīti – AS Hansa Matrix (SIA Campus Pārogre), SIA Livonia Print, SIA Marite S, SIA Rimi Latvija, SIA Elizabetes Centrs, AS Rīgas satiksme. Balvu saņem – SIA Elizabetes Centrs.

SIA Elizabetes Centrs Radisson Blu Elizabete Hotel personāla daļas vadītāja Ineta NiedraAr dalību projektā vēlamies veicināt jauniešu interesi par profesijām un darbu viesnīcā, tādējādi izaudzinot jaunus talantus un potenciālos darbiniekus. Esam ieguldījuši daudz laika, lai nodrošinātu jauniešiem iespēju ciešāk iepazīties ar uzņēmumu, integrēties kolektīvā un kultūrā un apgūt augstas kvalitātes apkalpošanas standartus. Projekta ideja ir vērtīga ar to, ka ieguvēji ir visi – gan studenti, kuriem piedāvājam apgūt darba vidē balstītas prasmes, par to saņemot stipendiju, gan mēs kā uzņēmums.”

Nominācijā “Labākais mācību prakšu uzņēmums 2018 Rīgas reģionā” izvirzīti – VMF Latvija, AS Grindeks, VAS Latvijas Dzelzceļš, SIA Ado birojs, SIA Practical Studio, AS Balticom, SIA Sportland, SIA Elizabetes Centrs, Biedrība Radošuma meka, AS Latvijas Finieris. Balvu saņem – AS Grindeks.

AS „Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: Šodien Latvijas uzņēmumu vajadzības un nākotnes perspektīvas ir cieši saistītas ar profesionāliem un zinošiem darbiniekiem, tāpēc AS „Grindeks” augsti novērtē, ka profesionālajai izglītībai valstiskā līmenī tiek piešķirta aizvien nozīmīgāka loma. Mēs pastāvīgi uzturam saikni ar skolēniem, studentiem, mācībspēkiem, virkni izglītības iestāžu, lai jauniešu profesionālās iemaņas būtu pielietojamas reālā darbā. Pagājušā gadā vien AS „Grindeks” praksē uzņēma vairāk nekā 90 profesionālās un augstākās izglītības studentu, tāpēc LDDK piešķirtā balva kā labākajam prakšu uzņēmumam Rīgas reģionā ir novērtējums mūsu paveiktajam un stimuls turpināt uzsākto.”

Par sadarbību ar LDDK un aktīvu iesaisti projektā, īstenojot DVB mācības un /vai mācību prakses ar darba devējiem, īpašu atzinību izsakām profesionālās izglītības iestādei Rīgas reģionā – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums un Rīgas Valsts tehnikums.

Kā jau iepriekš ziņots, šogad 26.februārī LDDK organizēja pirmo apbalvošanas ceremoniju profesionālajā izglītībā, ar mērķi izcelt tos darba devējus, kuri aktīvi iesaistās darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu īstenošanā.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.

Par DVB mācībām:

LDDK ir uzsākusi ESF projekta «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» Nr. 8.5.1.0/16/I/001 atbilstoši SAM 8.5.1. īstenošanu, kas finansiāli atbalstīts no Eiropas Savienības Sociālā fonda. Projekta mērķis: palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai mācību praksē uzņēmumā. Projektam ir divas daļas – viena, kurā īsteno darba vidē balstītas mācības, otra, kurā īsteno prakses. Darba vidē balstītas (DVB) mācības ir uzņēmēja iesaiste profesionālās izglītības procesā, kad uzņēmējs un skola vienojas, kādu mācību programmas daļu var īstenot uzņēmumā. Darba devēju līdzdalība mācību procesā savos uzņēmumos, mācot audzēkņiem tās profesiju prasmes, kuras nepieciešamas esošajā ātri mainīgajā ekonomikā ir jauna pieeja, kas palīdz sagatavot darba tirgum atbilstošus darbiniekus.