Jaunumi

Projekta „Droša skola – drošs darbs” noslēguma pasākumā godinās projekta sadarbības partnerus un aktīvākās skolas

14. Janvāris, 2013

Trešdien, 16.janvārī plkst.11:00 Latvijas Darba devēju konfederācijas lielajā zālē, Baznīcas ielā 25, 4.stāvā, Rīgā notiks projekta „Droša skola – drošs darbs” noslēguma pasākums, kurā tiks godināti projekta sadarbības partneri un aktīvākās skolas, vērtēti projektā sasniegtie mērķi un pārrunāta projekta virzība 2013.gadā.

„Uzsākot projektu mēs sev uzstādījām ambiciozu mērķi – iesaistot veiksmīgākos Latvijas uzņēmumus un darba aizsardzības speciālistus, sniegt profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem speciālu praktisko apmācību kursu par darba aizsardzības jautājumiem. Mēs, organizatori, vēlējāmies uzsākt vienotas darba aizsardzības prasību informatīvās sistēmas veidošanu profesionālās izglītības iestādēs un Latvijas uzņēmumos. Varam būt lepni, ka izvirzīto mērķi esam sasnieguši un par to ikviens interesents varēs pārliecināties projekta noslēguma pasākumā.” tā projekta koordinatore no A/S „Inspecta Latvia” puses Nelda Elsiņa.

Projekta ietvaros tika organizētas izglītojošas profesionālo iestāžu pedagogu ekskursijas lielākajos un veiksmīgākajos Latvijas ražojošajos uzņēmumos. Apmācībās piedalījās 20 uzņēmumi, kurus apmeklēja 253 pedagogi no 37 profesionālās izglītības iestādēm. Projekta praktisko izpildi koordinēja un apmācības vadīja A/S „Inspecta Latvia”.

Projekta noslēguma pasākumā ikviens interesents saņems informāciju par projekta ietvaros īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem, kas balstīti uz projekta dalībnieku novērtējuma anketām. Pasākuma organizatori lēš, ka noslēguma pasākums izvērtīsies apjomīgs, pieteikušies ir jau 50 projekta dalībnieki. Projekta noslēguma pasākumā būs pārstāvji no praktiski visām profesionālās izglītības iestādēm un uzņēmumiem, kas pedagogus iepazīstināja ar labo praksi savās ražotnēs.

Pasākumā tiks godinātas aktīvākās skolas un uzņēmumi, kas snieguši neatsveramu atbalstu projekta norisē. Pateicības vārdus teiks Latvijas Darba devēju konfederācijas, LR Izglītības ministrijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji. Līdz ar atskaitīšanos par paveikto tiks pārrunāta arī projekta plānotā virzība 2013.gadā.

A/S „Inspecta Latvia” kā pasākuma organizators aicina medijus, profesionālo izglītības iestāžu pedagogus un uzņēmumus, kas atbalstīja pedagogu praktiskās apmācības iepriekš pieteikt savu dalību projekta noslēguma pasākumā rakstot uz e-pastu [email protected] vai pa tālruni 67607900.

Plašāka informācija par projektu un noslēguma pasākumu, sazinoties ar Neldu Elsiņu, projekta koordinatori no A/S „Inspecta Latvia” puses, tālrunis 67607900, mobilais tālrunis 26450388, e-pasts [email protected]

Projekta atbalstītāji

Projekta „Droša skola – drošs darbs” īstenošanā piedalās Latvijas Darba devēju konfederācija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija. Projektu atbalsta LR Labklājības ministrija, Valsts Darba inspekcija, A/S „Severstaļlat”, A/S „Inspecta Latvia”, SIA „Out Loud”.

Profesionālo izglītības iestāžu pedagogus uzņēma A/S „Grindeks”, SIA „Lyngson”, SIA „Binders”, A/S „Amoplant”, SIA „Bucher Schoerling Baltic”, A/S „Severstaļlat”, SIA „CEMEX”, SIA „VAIROGS-M”, A/S „Cēsu alus”, SIA „East Metal”, A/S „Aldaris”, SIA „Verems”, SIA „Zieglera Mašīnbūve”, SIA „LEAX Rēzekne”, SIA „Stora Enso Packaging”, SIA „Sencis”, A/S Energofirma „JAUDA”, PS „A.A. & Būvkompānijas”, A/S „Latvenergo” un A/S „Severstaļlat”.