Jaunumi

Profesionālās izglītības iestādes īstenos darba vidē balstītas mācības

17. Oktobris, 2017

Otrdien, 17.oktobrī, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) parakstīja sadarbības līgumu ar divām pašvaldību profesionālajām izglītības iestādēm par audzēkņu dalību darba vidē balstītajās mācībās (DVB) un mācību praksēs.

Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola, kā arī Jelgavas novada pašvaldības  Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola turpmāk iesaistīsies LDDK projektā “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”.

Mācību teorija tiek apgūta daudz labāk, ja jaunieši var savas iegūtās zināšanas pielietot uzreiz darbā, tādā veidā gūstot vēl lielāku motivāciju mācīties un izprotot izglītības nozīmi.

LDDK uzsver, mūsdienu darba tirgū jauni, mērķtiecīgi un profesionāli sagatavoti darbinieki ir ļoti gaidīti. Svarīgi, lai arī darba devēji ir gatavi paši iesaistīties, sniedzot savu ieguldījumu augsti kvalificēta darbaspēka sagatavošanā.

DVB mācības ļauj laicīgi sākt reāli strādāt izvēlētajā nozarē, iepazīt darba vidi un pēc mācību pabeigšanas būt pilnīgi gataviem pašiem veidot savu profesionālo karjeru.

Pašlaik par LDDK sadarbības partneriem projekta īstenošanā jau kļuvušas 30 profesionālās izglītības iestādes un vairāk kā 500 uzņēmumi.

Profesionālo izglītības iestāžu  audzēkņiem, kas vēlas atrast prakses vietu vai darba vidē balstītas mācības uzņēmumā, iesākam izmantot LDDK izstrādāto meklēšanas rīku mājaslapā www.lddk.lv/uznemumi, kur atrodami visi šī projekta sadarbības partneri.

Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu: [email protected].