Jaunumi

Prezentēs priekšlikumus tālākai profesionālās izglītības attīstībai un apbalvos labākos mācību prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumus

9. Maijs, 2023

Ceturtdien, 11. maijā, Rīgā notiks Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) īstenotā projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” noslēguma pasākums, kurā prezentēs priekšlikumus tālākai profesionālās izglītības attīstībai, kā arī ikgadējā apbalvošanas ceremonijā godinās labākos 2022. gada mācību prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumus.

LDDK sadarbībā ar profesionālajām izglītības iestādēm un Latvijas uzņēmumiem īsteno Eiropas Sociāla fonda (ESF) un Latvijas valsts līdzfinansētu projektu “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās (DVB) un mācību praksēs uzņēmumos”.

Projekta īstenošana uzsākta 2017.gadā, un tas tiks īstenots līdz šī gada 31.decembrim. Tā darbība aptver visu Latviju, iesaistot profesionālās izglītības mācību iestādes, lielus un mazus uzņēmumus, valsts un pašvaldību iestādes, zemnieku saimniecības un pat Latvijas Republikas Nacionālos bruņotos spēkus, sniedzot jauniešiem iespēju praksē iepazīt savu izvēlēto profesiju, lai veiktu tās apzinātu izvēli.  Projektam ir vairāk kā 4000 sadarbības partneru, kas iesaistās mācību prakšu un darba vidē balstītu mācību nodrošināšanā:

  • projektā iesaistījušas 40 profesionālās izglītība iestādes,
  • līdz šī gada 8.maijam projekta ietvaros profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi realizējuši darba vidē balstītas mācības 8857 reizes, kā arī 21964 reizes realizējuši mācību prakses.

11.maijā Rīgā notiks projekta noslēguma pasākums un ikgadējā apbalvošanas ceremonija, kas pulcēs profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjus un uzņēmumus. Noslēguma pasākumā dalībnieki iepazīsies ar projektā līdz šim īstenoto prakšu un darba vidē balstītu mācību sasniegtajiem rezultātiem, labās prakses piemēriem, kā arī secinājumiem un priekšlikumiem tālākai profesionālās izglītības attīstībai. Savukārt apbalvošanas ceremonijā godinās labākos 2022.gada uzņēmumus un iestādes, kuri bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā darba vidē. Apbalvošana notiks divās nominācijās - labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā.

TIEŠRAIDES ADRESE

Konktpersona par projektu: Jolanta Vjakse, projekta vadītāja

Tālrunis: 29471150; E-pasts: [email protected]