Jaunumi

Plašā konferencē diskutēs par gados vecāku cilvēku nodarbinātības jautājumiem

8. Novembris, 2017
mājaslapai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko plašu konferenci, kurā eksperti, uzņēmēji un valsts iestāžu pārstāvji diskutēs par aktuālākajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem – kā nodrošināt darbavietas, atbalstošu attieksmi un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma.

Konference “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” notiks VEF kvartāla kamerzālē, Rīgā, Ieriķu ielā 5a, 28. novembrī no pulksten 10 līdz 16. Piedalīties aicināti valsts institūciju, pašvaldību, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un mediju pārstāvji.

“Konferencē atzīti eksperti uzņēmējdarbībā, sociālantropoloģijā, nevalstisko organizāciju sektorā un uzņēmējdarbībā stāstīs gan par labās prakses piemēriem Latvijā, gan par iespējām un risinājumiem, kas saistīti ar nodarbinātību cilvēkiem brieduma gados, jo mums šajā jomā ir vairāki izaicinājumi,” par konferences tematiku stāsta Evita Simsone, NVA direktore, “Mums – visām ieinteresētajām pusēm – ir jāsaprot, kas traucē vai, tieši otrādi, veicina šādu cilvēku aktīvu iesaisti darba tirgū, kādi ir izaicinājumi, kādas ir iespējas un kā Latvijas uzņēmēji risina jautājumus ar 50+ vecuma cilvēku nodarbinātību. Ekspertu redzējums, pieredze un secinājumi par esošo un vēlamo situāciju būs ļoti svarīgi,” ir pārliecināta Evita Simsone.

Tēmas nozīmīgumu uzsver arī Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Latvijas ekonomikas izaugsme un ambiciozi uzņēmumu attīstības plāni skaidri parādīja – liels izaicinājums ir noturēt kompetentus darbiniekus un piesaistīt talantīgus speciālistus. Šādos apstākļos svarīgi radīt vienlīdzīgas iespējas un motivējošus priekšnoteikumus gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Piemēram, lai jebkurā vecumā darbspējīgam cilvēkam būtu iespēja un vide, kur realizēt un pielietot savas zināšanas, gan izmantojot pieredzi kādā profesionālās darbības jomā, gan arī pilnveidojot esošo kompetenci ar jaunām, konkurētspējīgām prasmēm.”

Savukārt LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns norāda uz nepieciešamību pievērst uzmanību arī šī vecuma cilvēku specifiskajām vajadzībām, kas varbūt nav tik aktuālas jaunākiem darba tirgus dalībniekiem: “Ir trīs galvenās jomas, par kurām jārunā,” uzsver Egils Baldzēns, “tā ir veselības saglabāšana ilgākam darba mūžam, darba vide un cilvēku piemērošanās darba videi, tās kvalitātes jautājumi, kā arī mūžizglītības iespēju nodrošināšana. Iespējas visās šajās trīs jomās iet uz priekšu, un tas arī būs galvenais nosacījums, lai cilvēki vecumā 50+ spētu iekļauties darba tirgū un, pats svarīgākais, būtu tam vajadzīgi un konkurētspējīgi,” saka LBAS vadītājs.

Konferenci atklās labklājības ministrs Jānis Reirs, NVA direktore Evita Simsone, LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, bet ekspertu vidū ir tādi pazīstami speciālisti kā sociālantropologs Roberts Ķīlis, LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, socioloģe, pētījumu aģentūras “Kantar TNS” klientu atbalsta vadītāja Alise Lāce, pazīstamu uzņēmumu pārstāvji, sociālo tīklu un mūsdienu tehnoloģiju eksperti un citi. Konferences kopējā tematika sadalīta trīs nozīmīgās daļās – diskusijas “Nākotnes darba tirgus izaicinājumi” un “Gados vecākie nodarbinātie – ar ko rēķināties darba devējiem?”, kā arī labās prakses piemēru apkopojumā darba vides, veselības un mūžizglītības sadaļās, kur par to, kā veicināt gados vecāko nodarbināto problemātiku, stāstīs uzņēmēji un NVA sociālo partneru pārstāvji. Protams, tiks sniegta arī informācija par NVA īstenoto ESF projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam”.

Lūgums pieteikties dalībai konferencē līdz 22. novembrim, aizpildot anketu šeit, kā arī NVA, LDDK un LBAS mājaslapās.

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.

Lejupielādes

Programma