Jaunumi

Paziņos darba devēju ieteiktākās izglītības iestādes un studiju programmas

22. Jūnijs, 2022

Otrdien, 28. jūnijā, plkst. 14.00 Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un portāls “Prakse.lv” paziņos ikgadējās darba devēju aptaujas rezultātus par ieteiktākajām izglītības iestādēm un studiju programmām Latvijā.

Lai ikvienam būtu iespēja sekot pasākumam, tiešraide būs skatāma LDDK, Prakse.lv, kā arī šī gada pasākuma sadarbības partnera projekta jauniešu nodarbinātības veicināšanai “Panākumu skola” kontos sociālajā tīklā Facebook.

“Mums rūp, lai izglītības iestādēs tiktu sagatavoti darba tirgum nepieciešami speciālisti. Tāpēc darba devēju ieteiktāko skolu un studiju TOPs tiek veidots, lai nodrošinātu jauniešiem un viņu vecākiem, kas arīdzan piedalās karjeras izvēlē, nepastarpinātu informāciju par darba tirgu. Tādējādi palīdzot absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā darba vidē vai arī, vērojot tendences ilgtermiņā, plānot karjeras izaugsmi,” pauž LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Darba devēju aptauja veikta portālā “Prakse.lv”. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad tiks paziņotas darba devēju ieteiktākās augstskolas, studiju programmas, profesionālās izglītības iestādes un koledžas.

Ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu nosaukšana norisināsies vienlaikus ar diskusiju “Ieklausies pirms izvēlies!”, kurā informācijas tehnoloģiju, radošo industriju, inženierzinātņu u.c. nozaru eksperti diskutēs par studiju un karjeras iespējām un priekšrocībām pārstāvētajās profesijās un nozarēs.

LDDK un “Prakse.lv” darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu veido jau vienpadsmito gadu.