Jaunumi

Par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību Ukrainas atjaunošanā

15. Septembris, 2023

Baltijas un Ziemeļvalstu darba devēju organizācijas š.g. 15.septembrī tikšanās laikā tiešsaistē vienojās savstarpēji apmainīties ar informāciju un sadarboties Ukrainas atjaunošanā. Darba kārtībā bija jautājumi par Ukrainas makroekonomisko attīstību un katras organizācijas un valsts pašreizējām aktivitātēm Ukrainas rekonstrukcijai.

Šobrīd notiek Ukrainas atjaunošanas darbu plānošana atsevišķu valstu,  starptautisko organizāciju un starptautisko finanšu institūciju līmenī. Tādēļ, arī darba devējiem un uzņēmējiem dalība Ukrainas atjaunošanā nepieciešams plānot tagad. Aktuāla ir starptautisku konsorciju izveide Ukrainas atjaunošanai.

Latvijas sniegtā humānā, ekonomiskā un militārā palīdzība Ukrainai un ukraiņiem ir bijusi proporcionāli viena no lielākajām. LDDK ir gatava turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu sadarbības partneriem Ukrainā un LDDK biedriem sadarbībai ar Ukrainas uzņēmumiem un iesaistei pēckara uzņēmējdarbības atjaunošanā.

Sadarbības ar Ukrainu interesentiem atkārtoti vēršam uzmanību uz iespēju pievienoties Ukraine Business Compact  - iniciatīva, kas norāda uz solidaritāti un gatavību iespēju robežās iesaistīties Ukrainas atjaunošanā un balstīties uz ilgtspējīgas ekonomiskās atjaunošanas principiem ilgtermiņā. Šobrīd šai iniciatīvai visā pasaulē ir pievienojušies vairāk kā 600 uzņēmumu no 42 valstīm.

Nākamā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu darba devēju organizāciju tikšanās plānota novembrī. Intereses gadījumā iesaistīties starptautiskos konsorcijos Ukrainas atjaunošanai, aicinām sazināties ar LDDK ģenerāldirektora vietnieci, ES un starptautisko lietu eksperti Inesi Stepiņa (e-pasts: [email protected])