Jaunumi

Par LDDK dalību Ekonomikas ministres Ilzes Indriksones vizītē Ukrainā

25. Maijs, 2023

Šā gada 22. līdz 24. maijā LDDK ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs delegācijas ietvaros pavadīja Ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni vizītē Ukrainā (Kijivā un Čerņihivā), lai ar Ukrainas atbildīgajām amatpersonām pārrunāt jautājumus par Latvijas iesaisti Ukrainas rekonstrukcijā pēc Krievijas brutālā iebrukuma nodarītajiem postījumiem.

Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Ukrainas valdības amatpersonām: Ukrainas premjera vietnieku Ukrainas rekonstrukcijas jautājumos, Ukrainas kopienu, teritoriju un infrastruktūras ministru Oleksandru Kubrakovu, Ukrainas premjera pirmo vietnieci, Ukrainas ekonomikas ministri Jūliju Sviridenko un Ukrainas Ministru kabineta ministru Olehu Nemčinovu; Čerņihivas apgabala un pašvaldību vadību pārstāvjiem: Čerņihivas apgabala valsts pārvaldes priekšsēdētāju Vjačeslavu Čausu, Ņižinas pilsētas mēru Oleksandru Kobolu, Čerņihivas pilsētas domes mēra pienākumu izpildītāju Oleksandru Lomako un citām pašvaldības amatpersonām; Ukrainas Darba devēju federācijas un Ukrainas Ražotāju un uzņēmēju savienības pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par Latvijas iesaisti Ukrainas atjaunošanā un iezīmētu veicamos primāros darbus un turpmākos plānus Ukrainas rekonstrukcijai pēc Krievijas brutālā iebrukuma nodarītajiem postījumiem.

Kā uzsvēra Ekonomikas ministre, šā gada valsts budžetā Latvija ir paredzējusi piecu miljonu eiro finansējumu Čerņihivas apgabala rekonstrukcijai. Ekonomikas ministrija piešķirto finansējuma daļu plāno izmantot atjaunošanas projektu īstenošanā Čerņihivas apgabalā, dodot iespēju to īstenošanā iesaistīties Latvijas uzņēmējiem.

LDDK ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs izvērtējot vizīti, norāda, ka sarunās apspriesta Latvijas iesaiste Ukrainas rekonstrukcijas procesā un potenciālie ekonomisko sadarbību veicinošie pasākumi. Sarunu gaitā pārrunāta sadarbība būvniecības jomā un diskutēts par iespējām Latvijas uzņēmumiem piedalīties būvniecības projektos Ukrainā, piemēram, datu centru būvniecība; Ukrainas eksporta preču pārvadājumu, finanšu resursu pieejamības un Latvijas preču eksporta uz Ukrainu jautājumi. Vizītes ietvaros bija iespēja iepazīties ar Ukrainas iepirkuma procedūru platformām, un iecerēts LDDK biedriem organizēt tikšanās, lai iepazīstinātu ar šīm sistēmām, .

"Būtiski ir veicināt Latvijas uzņēmumu iesaisti Ukrainas rekonstrukcijā. Svarīga ir vienota, skaidra un saprotama sistēma, kurā ir norādītas Ukrainas prioritātes - infrastruktūra: skolas, bērnu dārzi, slimnīcas, bumbu patversmes u.c. un arī darba vietas vietējajiem iedzīvotājiem, atjaunojot ražošanas infrastruktūras objektus. Sociāli atbildīgu, ilgtspējīgu un mērķētu projektu īstenošanā ir būtiska veiksmīgai Ukrainas rekonstrukcijai", uzsver K.Gorkšs.