Jaunumi

Nozares profesionāļi veidos apmācību ciklu vides inženierzinātņu pedagogiem

28. Oktobris, 2021

Oktobra sākumā LDDK Vides nozaru ekspertu padomes eksperti kopīgi ar profesionālo skolu vides inženierzinātņu pedagogiem apmeklēja SIA “Rīgas ūdens” bioloģiskās attīrīšanas staciju “Daugavgrīva” ar ieceri veidot apmācību ciklu vides inženierzinātņu pedagogiem. 

Seminārā tikās ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozaru ekspertu padomi pārstāvošās ūdenssaimniecības sektora organizācijas “Latvijas Ūdens apgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”, tīro tehnoloģiju klasteris CLEANTECH LATVIA , SIA “Rīgas ūdens”, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija un ES projekts PoVE Water.

Ūdens sektors Latvijā, līdzīgi, kā citās Eiropas valstīs izjūt lielu profesionāli apmācītu speciālistu trūkumu. Lai kopīgi Eiropas līmenī risinātu šo problēmu, Latvijas partneri ir  iesaistījušies projektā PoVE Water, deviņiem pedagogiem no Olaines Tehnoloģiju koledžas , Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma un Ogres tehnikuma piedāvājot iepazīties ar procesiem bioloģiskās attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva”.

Notekūdeņu attīrīšanas stacijas vadītājs Māris Zviedris sniedza ieskatu Baltijas lielākā un modernākā ūdens pakalpojumu nodrošināšanas uzņēmuma darbībā, iepazīstinot pedagogus ar rezultātiem, kas sasniegti notekūdeņu attīrīšanā un dūņu apstrādē, kā arī ieskicējot nākotnes izaicinājumus.

Izzinoša un pedagogiem praktiski noderīga bija notekūdeņu attīrīšanas stacijas vadītāja vietnieka tehnoloģiskajos jautājumos Romāna Neilanda vadītā iekārtu apskate. Neilanda kunga saistošais stāstījums, gan pie dispečeru pults, gan pie aerotenkiem pedagogiem deva ieskatu tehnoloģiskajos procesos un ļāva novērtēt uzņēmuma ieguldījumus tehnoloģisko procesu uzraudzībā un automatizācijā.