Jaunumi

Notiks BALTA Gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012” apbalvošana

21. Janvāris, 2013

2013. gada 24. janvārī “Bibliotēka No 1 Restorāns” notiks Latvijā pirmās Gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012” noslēguma seminārs un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalīsies viena no Eiropā vadošajām satiksmes drošības ekspertēm Kristīne Haloupka-Rissere no Austrijas un Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Latvijā ir simtiem uzņēmumu autoparku, taču līdz šim vēl neviens nav centies noskaidrot cik veiksmīgi tie tiek pārvaldīti. Tieši šī iemesla dēļ apdrošināšanas sabiedrība BALTA ar sadarbības partneriem – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un “Drošas Braukšanas Skolu” – 2012. gada rudenī nolēma izveidot Latvijā pirmo uzņēmumu autoparku gada balvu, kuras mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt savus autoparkus un uzlabot ceļu satiksmes un darba drošību.

Šobrīd Latvijā liels skaits ceļu satiksmes negadījumi notiek, uzņēmumu darbiniekiem vadot darba automašīnu, veicot darba pienākumus. Aktuāla problēma daudzos uzņēmumos ir tā, ka uzņēmumi, pieņemot darbā jaunus darbiniekus, nepievērš pietiekamu uzmanību darbinieku auto vadīšanas prasmju novērtēšanai, neveic darbinieku periodisku pārbaudi un apmācību. Savukārt no uzņēmumu autoparku vadības viedokļa, netiek sekots līdzi ceļu satiksmes negadījumiem – to cēloņiem un zaudējumiem.

Konkursa pirmajā kārtā žūrija izvērtēja pretendentu pieteikumos sniegto informāciju par uzņēmumu autoparku struktūru, darbības stilu un attieksmi pret satiksmes un darbinieku drošību uzņēmuma autoparkos. Katrā grupā vadošie uzņēmumi tika izvirzīti nākamajai kārtai, kurā žūrijas pārstāvji klātienē iepazinās ar uzņēmumu autoparkiem un konsultēja uzņēmumu pārstāvjus dažādos ar autoparku vadību un darbinieku drošību saistītos jautājumos. Šo apsekošanu rezultātā ir izvērtēti visi gada balvas pretendenti un žūrija ir noteikusi uzvarētājus, kas tiks godināti BALTA Gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012” noslēguma pasākumā.

Pirms uzvarētāju godināšanas visu gada balvas dalībnieku pārstāvji, mediji un īpašie viesi tiks iepazīstināti ar teorētisko un praktisko informāciju autoparku pilnveidošanai un drošākai pārvaldīšanai. Semināra dalībniekiem būs iespēja gūt padomus efektīvākai autoparku vadībai un uzzināt citu uzņēmumu pieredzi autoparku vadībā. Semināra dalībniekiem par iespējamajiem riskiem autoparku pārvaldībā stāstīs apdrošināšanas sabiedrības BALTA risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Gatis Kaģis. Savukārt ar iespējām optimizēt autoparkus un par alternatīvajām degvielām stāstīs Sixt vadītājs Arnis Jaunzems un elektroautomobiļu pionieris Andris Dambis. Par galvenajiem kritērijiem satiksmes drošības vadībā uzņēmumos runās Austrijas uzņēmuma Factum dibinātāja un vadītāja Kristīne Haloupka-Rissere, kura ir viena no vadošajām satiksmes drošības ekspertēm Eiropā.

Par konkursu “Drošākais uzņēmuma autoparks”

BALTA Gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks” 2012./2013. gadā notiek pirmo reizi, un to rīko apdrošināšanas sabiedrība BALTA, Latvijas Darba devēju konfederācija un “Drošas Braukšanas Skola”. Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kuros vissekmīgāk tiek veikta uzņēmumu autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar uzņēmuma autoparka pārvaldīšanu un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā pārvaldīšanā.