Jaunumi

LTRK un LDDK kopā rīkos premjera amata kandidātu priekšvēlēšanu debates televīzijā

31. Augusts, 2022

Latvijas lielākā darba devēju organizācija Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) 9., 16. un 23. septembrī rīkos politisko partiju priekšvēlēšanu debates ar partiju premjera amata kandidātiem, ko varēs vērot Rīga TV24. Debatēs galvenais uzsvars būs ekonomikas un biznesa joma.

Tuvojoties nākamās valdības vēlēšanām 9., 16. un  23. septembrī LTRK un LDDK organizēs premjera amata kandidātu debates, kurās dalībniekiem tiks uzdoti jautājumi un uzklausīti viedokļi par dažādām tautsaimniecībai un ekonomikai nozīmīgām lietām, ar mērķi noskaidrot, kāda potenciālajam jaunās valdības vadītājam ir vīzija un plāns Latvijas biznesa vides uzlabošanai, eksporta veicināšanai un iedzīvotāju labklājības vairošanai. Dalībai debatēs uzņēmēju organizācijas aicina, vērtējot SKDS aptaujas datus – partijas par kurām 14. Saeimas vēlēšanās nobalsotu vismaz 2,5% balsstiesīgo iedzīvotāju. Dalībnieki tiek izvēlēti izlozes kārtībā un katrā raidījumā piedalīsies divi vai trīs premjera amata kandidāti, raidījuma vadītājs un eksperts, kurš vērtēs kandidātu skatījumu uz valstij nozīmīgajiem jautājumiem un iecerētajiem risinājumiem.

Debates vadīs LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vai LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, bet kā eksperti piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis vai LDDK prezidents Andris Bite, tās varēs vērot raidījuma “Latvijas Labums” ietvaros, piektdienās plkst. 14.30–15.30 televīzijas kanālā Rīga TV24 un LTRK un LDDK Facebook profilos.

LDDK prezidents Andris Bite stāsta: “Ņemot vērā izaicinājumus Latvijas izaugsmei un attīstībai, mēs vēlamies, lai 14. Saeimu veido 100 personības, kas ir ne tikai savas valsts patrioti, bet arī zinoši, izprotoši un ar drosmīgu redzējumu par Latvijas tautsaimniecības, ekonomikas attīstību un sabiedrības labklājību. Tāpēc šo vēlēšanu gaidās LDDK un LTRK ir izstrādājušas rekomendācijas politisko partiju priekšvēlēšanu programmām, kā arī organizē tikšanās ar politisko organizāciju pārstāvjiem, ministru un valdības vadītāja amata kandidātiem un publiskās debates. Mēs ceram, ka šīs aktivitātes izgaismos arī deputātu un ministru kandidātu kompetenci un nodomus un palīdzēs balsstiesīgajiem vēlētājiem ar lielāku pārliecību doties pie vēlēšanu urnām.”

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē: “Latvijai, tāpat kā Eiropai un visai Rietumu civilizācijai, priekšā ir ļoti sarežģīti un atbildīgi laiki. Tāpēc nepieciešams, lai mūsu valsts premjera amatā būtu gudrs, jaudīgs, lemtspējīgs un visādi citādi atbilstošs cilvēks. Šajās debatēs mēs gribam sabiedrībai parādīt, kādi ir mūsu premjera amata kandidāti, vai kādam no tiem var uzticēt vadīt mūsu valsti tik sarežģītā laikā. Mēs gribam parādīt sabiedrībai ar tos, kas uz šīm debatēm atteicās ierasties. Mums visiem kopā 1. oktobrī ir jāizdara svarīga izvēle un vienlaikus jāuzstāda ambiciozus mērķus Latvijas izaugsmei. Lai izdevušās debates, ejiet visi uz vēlēšanām 1. oktobrī, izdariet izvēli un, lai mums viss izdodas!”