Jaunumi

LDDK vadība apspriež konkurētspējas jautājumus ar BusinessEurope

6. Jūnijs, 2023

Šā gada 1.-2. jūnijā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite un LDDK ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs piedalījās BusinessEurope dalības organizāciju vadītāju sanāksmē Madridē, Spānijā, lai apspriestu Eiropas uzņēmumu konkurētspējas jautājumus.

BusinessEurope dalības organizāciju vadītāju tikšanās uzņemošā organizācija šogad bija Spānijas Uzņēmēju organizāciju konfederācija (Spanish Confederation of Business Organizations, CEOE), jo sākot ar šā gada jūliju Spānija pārņems prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. BusinessEurope diskusijās piedalījās 40 tās dalības organizāciju vadītāji, tostarp LDDK prezidents un ģenerāldirektors, un apsprieda Eiropas uzņēmumu konkurētspējas jautājumus:

  • administratīvā un birokrātiskā sloga mazināšana un ES iekšējā tirgus integrācija,
  • darba spēka pieejamība un darba tirgus prasībām atbilstošas prasmes,
  • energoresursu cenu kāpums un piegāžu drošība,
  • ES atbalsts uzņēmumiem jaunu eksporta tirgu apgūšanā.

Tikšanās laikā tika prezentētas un apspriestas Spānijas prezidentūras EP Padomē prioritātes ar Spānijas Ekonomikas un digitālās transormācijas ministri Nadju Kalvino (Nadia Calviño).

2. jūnijā notika tikšanās un apspriede ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Margariti Shinu (Margaritis Schinas), kā arī notika audience pie Viņa Augstības Karaļa Felipes VI.