Jaunumi

LDDK tiekas ar Latvijas vēstnieku OECD Induli Ābeli

30. Maijs, 2023

26.maijā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadība tikās ar Latvijas vēstnieku Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) Induli Ābeli, lai apspriestu aktualitātes un prioritātes abu organizāciju darbā.

Tikšanās laikā LDDK prezidents Andris Bite, ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs un ģenerāldirektora vietniece, starptautisko un Eiropas Savienības lietu eksperte Inese Stepiņa ar vēstnieku Induli Ābeli apsprieda darba aktualitātes un kā efektīvi strādāt ar OECD vadlīnijām, pētījumiem un pārskatiem. Sarunā tika akcentēta sociālā dialoga loma un nozīme abu organizāciju darbā. Kā svarīgākās prioritātes LDDK un OECD darba kārtībā tika apspriestas:

  • Karš Ukrainā, kas ir raisījis jautājumus loģistikas, piegāžu jomā un starptautisku partnerību jomā;
  • Nodokļu politikas jautājumi;
  • Klimata un bioloģiskās daudzveidības, kā arī enerģētikas jomas;
  • Investīciju piesaiste;
  • Dzimumu līdztiesība darba tirgū.

LDDK prezidents Andris Bite uzsvēra, ka LDDK darba kārtībā kā ļoti aktuāli jautājumi jāmin konkurētspējas un eksportspējas veicināšana, kā arī investīciju piesaiste. Savukārt vēstnieka kungs norādīja, ka ļoti svarīgs ir pozitīvs valsts tēls un pozitīva informācija par valsti, lai piesaistītu starptautisku investoru interesi.

Inese Stepiņa, ģenerāldirektora vietniece, starptautisko un Eiropas Savienības lietu eksperte norādīja, ka LDDK biedri ir iesaistījušies Business at OECD (BIAC) darba grupās un komitejās, tādējādi iegūstot aktuālo informāciju un arī sniedzot savu kā ekspertu atgriezenisko saiti. 

Uzziņai: Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvā padome jeb Business at OECD, (BIAC) ir izveidota 1962. gadā un atbalsta rīcībpolitiku, kas ļauj dažāda lieluma uzņēmumiem veicināt izaugsmi, ekonomisko attīstību un labklājību. Tās biedri ir OECD dalībvalstu vadošās un lielākās uzņēmējorganizācijas. Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) jau kopš 2006.gada aktīvi ir sekojusi līdzi OECD darbam, novērotāja statusā piedaloties Business at OECD (BIAC) darbā. Latvija OECD iestājās 2016.gadā un attiecīgi 2017.gadā LDDK ieguva pilntiesīga biedra statusu Business at OECD (BIAC). LDDK darbība Business at OECD (BIAC) nodrošina savlaicīgu informāciju par OECD piedāvātajām rīcīpolitikas iniciatīvām, to ietekmi uz uzņēmējdarbību un ražošanu. Business at OECD (BIAC) rīcībpolitikas grupas, kurās ir iesaistīties LDDK biedri un eksperti, skar dažādas jomas: korporatīvā pārvaldība un atbildīga uzņēmējdarbība; strauji augošās ekonomikas; ekonomiskā politika un regulējums; nodarbinātība, prasmes un izglītība; vide un enerģētika; veselība un labbūtība; inovācijas un digitālā ekonomika; nodokļi; tirdzniecība un investīcijas. Papildu informācija: https://biac.org/