Jaunumi

LDDK ar finanšu ministru pārrunā atbalsta iespējas krīzes skartajiem uzņēmumiem

11. Novembris, 2020

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs, ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LDDK biedri ar finanšu ministru Jāni Reiru šodien tiešsaistē diskutēja par darba devējiem nepieciešamo atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai, aktuālo Finanšu sektora attīstības plāna 2021.–2023. gadam ietvaros un citiem darba devējiem būtiskiem jautājumiem. Sanāksmē piedalījās 60 LDDK biedri – uzņēmēji un nozaru asociācijas.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs atzinīgi novērtēja finanšu ministra vadītās darba grupas uzņēmēju un nodarbināto atbalstam aktīvo darbu, kurā piedalās arī LDDK eksperti. Prezidents uzsvēra, ka šobrīd jādara viss iespējamais, lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēto šo grūto posmu un nepasliktinātos nodarbinātības rādītāji.  Kopējā darbā varam mērķtiecīgi pielāgot valsts atbalsta mehānismus Latvijas stratēģijā Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai noteiktajos rīcības virzienos – stabilizācija, pārorientācija un izaugsme.

Savukārt finanšu ministrs J. Reirs sanāksmē plašāk informēja par jau šonedēļ izstrādātajiem un valdības apstiprinātajiem atbalsta mehānismiem uzņēmēju un nodarbināto atbalstam. Ministrs norādīja, ka aktīvs darbs joprojām turpinās, kā arī nozaru ministrijām uzdots izstrādāt priekšlikumus nepieciešamajiem papildinājumiem Covid-10 likumā, lai atbalsts būtu visaptverošs.

Tāpat sanāksmes laikā LDDK biedri ar ministru sīkāk pārrunāja savām nozarēm būtiskos jautājumus, kas saistīti ar pieņemtajiem un plānotajiem atbalsta pasākumiem, ņemot vēro ārkārtas situāciju un Covid-19 izplatības ierobežojumus.