Jaunumi

LDDK tiekas ar ekonomikas un izglītības un zinātnes ministriem

30. Janvāris, 2019

29. janvārī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV) un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (Jaunā konservatīvā partija), lai pārrunātu valdības uzdevumus tautsaimniecības konkurētspējai būtiskos jautājumos – kvalificēta darbaspēka pieejamība un izglītības kvalitāte un satura atbilstība darba tirgus prasībām.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro: “Viena no ekonomikas ministrijas prioritātēm ir ciešākas sadarbības veidošana ar sociālajiem partneriem tādu uzņēmējiem būtisku jautājumu risināšanā, kā elektroenerģijas cenu izmaksu mazināšana un investīciju piesaiste”.

Lai veicinātu Ekonomikas ministrijas ciešāku sadarbību ar sociālajiem partneriem, ir izveidota NTSP Konkurētspējas un ilgtspējas apakšpadome, kuras mērķis ir veicināt valdības, darba devēju un arodbiedrību sadarbību un līdzdalību tautsaimniecības konkurētspējas celšanā, nodrošinot atbalstu digitalizācijas, mobilo pakalpojumu, AI (mākslīgā intelekta), robotikas un iniciatīvas “Rūpniecība 4.0” ieviešanai un nozaru ilgtspējīgai attīstībai.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: “Eksakto zinātņu priekšmetu pasniegšanas kvalitātes un pedagogu pieejamības jautājums ir jārisina, jo situācija, ka valstī nav pieejami atbilstošas kvalitātes speciālisti, neveicina tautsaimniecības tālāku izaugsmi, un tas ietekmē visas sabiedrības labklājību.”

Diskusijas laikā gan ministre, gan darba devēju pārstāvji uzsvēra, ka īpaša uzmanība jāpievērš profesionālās izglītības attīstībai un darba vidē balstītu (DVB) mācību pieejas veicināšanai.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs“Latvijā būtiski veicināt darba devēju konkurētspēju, lai mēs kā valsts varam stiprināt tautsaimniecību, veicināt izaugsmi un nodrošināt labklājību iedzīvotājiem. LDDK sagaida, ka Ekonomikas ministrija Konkurētspējas un ilgtspējas trīspusējās sadarbības padomes ietvaros sagatavos rīcības plānu Latvijas konkurētspējas uzlabošanai.”

Kā jau ziņots iepriekš, LDDK organizē tikšanos ar jauno valdību – Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, finanšu ministru Jāni Reiru, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci un labklājības ministri Ramonu Petraviču. Nākamā tikšanās plānota ar veselības ministri Ilzi Viņķeli, lai plašāk diskutētu par veselības jomas aktualitātēm.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993.gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.