Jaunumi

LDDK tiekas ar Edgaru Rinkēviču, lai apspriestu turpmāko sadarbību

19. Jūnijs, 2023

Šodien, 19.jūnijā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Padomes locekļi tikās ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču ar mērķi pārrunāt potenciālos sadarbības virzienu, kad Edgars Rinkēvičs uzņemsies pildīt Latvijas Valsts prezidenta pienākumus.

LDDK Padomes locekļi ar Edgaru Rinkēviču apsprieda valsts tēla nozīmi investīciju piesaistē, sociālā dialoga stiprināšanas, ekonomikas transformācijas, zaļā kursa un klimata pārmaiņu, kā arī atsevišķu nozaru, tostarp, veselības un būvniecības jautājumus.

Edgars Rinkēvičs kā potenciālos sadarbības virzienus minēja dialoga stiprināšanu, organizējot regulāras tikšanās par uzņēmējdarbības jautājumiem; uzņēmējdarbības kā profesijas prestiža celšanu sabiedrībā; komisijas vai domnīcas izveidi Valsts prezidenta pārraudzībā, lai dažādu nozaru pārstāvji gan no akadēmiskām aprindām, gan arī praktiķi kopā risinātu ekonomiskās transformācijas jautājumus un sniegtu konkrētus, praktiskus ieteikumus valdībai. Kā ceturto sadarbības virzienu Edgars Rinkēvičs minēja iespēju LDDK iesniegt priekšlikumus, kuras valstis ir uzņēmējiem svarīgas, lai tās iekļautu Valsts prezidenta ārvalstu vizīšu grafikā.  Lai darba devēju u uzņēmēju viedoklis būtu pārstāvēts, lemjot par valsts apbalvojumu piešķiršanu, LDDK kopā ar Latvijas Tirdzniecība un rūpniecības kameras kolēģiem ir aicināta nominēt pārstāvi Ordeņu kapitulā.

LDDK prezidents Andris Bite uzvēra, ka jāstiprina sadarbība un dialogs starp valsts pārvaldi, darba devēju un uzņēmēju organizācijām, jāveido izpratne, ka bez spēcīgiem un eksportējošiem uzņēmumiem nav iespējama valsts attīstība un tāds dzīves līmenis, kādu sagaida iedzīvotāji. Tāpēc LDDK ir gatava aktīvi iesaistīties dialogā un sniegt savu ieguldījumu tautsaimniecībai aktuālu jautājumu risināšanā. Kā norādīja LDDK Padomes locekļi, diemžēl nākas konstatēt, ka dialogs reizēm izpaliek vai arī tiek formāli īstenots.

Noslēgumā LDDK prezidents Andris Bite akcentēja, ka šogad LDDK svin savas darbības 30 gadus, un uzaicināja Edgaru Rinkēviču kā nākošo Latvijas Valsts prezidentu kļūt par patronu LDDK Gada balvai labākajiem darba devējiem.