Jaunumi

LDDK projekts SAM 8.5.1. diskusijā par iekļaujošu darba vidi, Change4Inclusion SIVA

31. Marts, 2022

30. martā ESF projekta Change4Inclusion ietvaros LDDK SAM 8.5.1. Projekta Rīgas reģiona koordinators Linards Zvaigzne piedalījās diskusijā par pieredzi sadarbības veidošanā ar darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm un audzēkņiem - praktikantiem ar īpašām vajadzībām.

Projekts noslēgts 2020.gada nogalē. Tā galvenais mērķis ir iekļaujošu darba vietu izveide cilvēkiem ar invaliditāti vai veselības problēmām. Projekta ietvaros, savstarpēji daloties ar pieredzi, dalībnieki kopīgi plāno, kā atbalstīt darba devējus, kā strādāt pie iekļaujošu darbavietu veidošanas, iekļaujošas mācīšanās attīstības un organizācijas kultūras popularizēšanas, kā mazināt stereotipus un kā mainīt darba devēju attieksmi pret personu ar invaliditāti nodarbinātību.

Starptautiskās tikšanās mērķis bija pārrunāt Projekta gaitu ar dalīborganizācijām – Beļģijas GTB_Vlaanderen un Spānijas Fundación Intras, kā arī Latvijas pārstāvjiem no Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA), Jūrmalas profesionālās vidusskolas, apspriest līdz šim paveikto, kā arī viesus iepazīstināt ar SIVA sniegto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu un pieredzi sadarbības veidošanā ar darba devējiem. Diskusijā par darba devēju un valsts iestāžu pieredzē dalījās pārstāvji no RP SIA "Rīgas satiksme", Nodarbinātības valsts aģentūras.