Jaunumi

LDDK projekta komanda dalās pieredzē par Darba vidē balstītu mācību ieviešanu Latvijā

21. Septembris, 2022

Latvijas Darba devēju konfederācijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta apakšprojekta vadītāja Elīna Vējiņa otrdien, 21. septembrī piedalījās Ogres tehnikuma organizētajā (sadarbībā ar Eiropas Izglītības fondu, turpmāk - European Training Foundation, ETF) Savstarpējas mācīšanās pasākumā pastāstot, kā darba vidē balstītas mācības tiek īstenotas Latvijā ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” atbalstu.

Ogres tehnikuma organizētā sadarbībā ETF Savstarpējas mācīšanās pasākuma mērķis ir sekmēt darba vidē balstītu mācību ieviešanu Latvijā un dalīties ar Latvijas pieredzi ar kolēģiem no Albānijas, Armēnijas, Moldovas, Kazahstānas, Ziemeļmaķedonijas - politikas veidotājiem, profesionālajām izglītības iestādēm, nozaru pārstāvjiem un uzņēmumiem.

2019. gada nogalē ETF pārstāvis iepazinās ar Latvijas profesionālām izglītības iestādēm, to konkurētspēju un darba vidē balstītu mācību īstenošanu, kā arī izteica vēlmi sadarboties Latvijas labās prakses pārnesei darba vidē balstītu mācību ieviešanā. ETF palīdz pārejas un attīstības procesā esošajām valstīm izmantot sava cilvēkkapitāla potenciālu, veicot izglītības un darba tirgus sistēmu reformu.

LDDK Darba vidē balstītu mācību apakšprojekta vadītāja Elīna Vējiņa

2020. gadā Ogres tehnikums ar ETF uzsāka sadarbību, kuras galvenais uzdevums ir popularizēt un attīstīt darba vidē balstītu mācību formu Albānijas, Armēnijas, Moldovas, Ziemeļmaķedonijas un Kazahstānas profesionālās izglītības izcilības centros.

Sadarbības ietvaros ir izstrādāts pētījums par izglītības sistēmām un darba vidē balstītu mācību īstenošanu Albānijas, Armēnijas, Moldovas, Ziemeļmaķedonijas un Kazahstānas profesionālās izglītības izcilības centros, īstenotas 16 (sešpadsmit) tiešsaistes mācību sesijas un kopā četras pieredzes apmaiņas vizītes Albānijā, Moldovā, Armēnijā un Ziemelmaķedonijā.