Jaunumi

LDDK pozīcija par vakcināciju un likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā”

22. Jūlijs, 2021
  1. LDDK uzskata, ka aktīva valdības rīcība vakcinācijas politikā nodrošinās valsts priekšrocības turpmākajā Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.
  2. Vakcinācija ir vienīgais veids, kā cīnīties ar Covid-19 infekciju un atgriezties normālā dzīvē, ļaujot darba devējiem pilnvērtīgi strādāt un sociāli atbildīgi sabalansēt indivīda, sabiedrības un uzņēmēja vajadzības. LDDK ieskatā nepieciešama ātra un visaptveroša vakcinācijas nodrošināšana, lai sasniegtu pūļa imunitāti, kas pavērtu iespēju atsākt attīstīties tautsaimniecībai kopumā.
  3. LDDK uzskata, ka, lai nodrošinātu stabilu epidemioloģiskās drošības līmeni, ir nepieciešams veicināt savstarpējo uzticēšanos sabiedrībā un dot iespēju ražošanas un pakalpojumu uzņēmumu vadītājiem tiesiskā regulējuma ietvaros patstāvīgi izstrādāt elastīgu konkrētu pasākumu plānu epidemioloģisko prasību nodrošināšanai uzņēmumos, ņemot vērā ražošanas procesu, darbinieku vakcinācijas apjomu un Covid-19 izplatības izmaiņas.
  4. Ministru kabineta izstrādātā likumprojekta "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā" redakcija darba devēju skatījumā varētu nodrošināt nepieciešamo tiesisko regulējumu, lai publiskajā un privātajā sektorā turpinātu saimniecisko darbību, nodrošinot prasību pēc epidemioloģiski drošas darba vietas, un ļautu darba devējiem elastīgi organizēt nodarbinātību. LDDK konceptuāli atbalsta Ministru kabineta izstrādāto likumprojektu un aicina LR Saeimu to izskatīt tuvākajā laikā. Vienlaikus aicinām ņemt vērā LDDK sagatavotos priekšlikumus, lai nodrošinātu kvalitatīvu tiesisko regulējumu un tā atbilstību darbinieku veselības aizsardzībai, uzņēmumu darbības nodrošināšanai.