Jaunumi

LDDK piedalās Latgales reģionālajā seminārā

6. Aprīlis, 2023

2023. gada 3. aprīlī veiksmīgi norisinājās Latgales reģionālais seminārs, kas veltīts pieaugušo izglītībai - “Pieaugušo izglītības attīstības tendences”

Kopā seminārā piedalījās vairāk nekā 59 dalībnieki. Semināra mērķis bija sniegt aktuālo informāciju par pieaugušo izglītības attīstības tendencēm līdz 2027. gadam, pieaugušo izglītības perspektīvām, darba vidē balstītu mācību īstenošanu uzņēmumos, kā arī darba tirgus kvalificēto speciālistu pieprasījumu, iegūstot profesionālo izglītību.

Semināra ietvaros LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse iepazīstināja klātesošos ar darba vidē balstītu mācību īstenošanas aktualitātēm uzņēmumos un kopīgas sadarbības rezultātiem ar Latgales Industriālo tehnikumu. Par izglītojamo plūsmu izglītības sistēmā un darba tirgus pieprasījumu, sagaidāmo vakanču skaitu tautsaimniecības nozarēs, ka arī top 20 profesionālās izglītības programmu grupas ar lielāko prognozējamo darba spēku iztrūkumu 2023. gadā informēja LDDK Izglītības un nodarbinātības jomas vadītāja, Nozaru ekspertu padomju nacionālā koordinatore Anita Līce.

Savukārt, EPALE Latvijā vadītāja Sanda Roze pastāstīja par EPALE platformas iespējām un tuvākajām aktivitātēm, kā arī informēja par Eiropas Prasmju gadu, kur īpaša uzmanība Prasmju gadā tiks pievērsta, lai darba tirgū iesaistītu vairāk cilvēku - īpaši sievietes un jauniešus, kas nemācās un nestrādā.

Vairāk par semināra norisi, kā arī fotogaleriju iespējams apskatīt Latgales Industriālā tehnikuma mājaslapā.