Jaunumi

LDDK novērtē “Valsts nekustamie īpašumi” piemēru publiskā sektora biroju izveides vadlīniju izstrādē

7. Novembris, 2022

4. novembrī Valsts darba inspekcija pasniedza ikgadējās labās prakses balvas “Zelta ķivere”. Konkursā tika vērtēti 10 pieteikumi no šādiem uzņēmumiem: "Trelleborg Wheel Systems Liepāja", "LSEZ" SIA, "Sadales tīkls" AS, "Latvenergo", VAS "Valsts nekustamie īpašumi, "Rīgas siltums" AS, "Vidzemes slimnīca" SIA, "SCHWENK Latvija" SIA,  "Cēsu alus" AS, "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" VSIA un "Rimi Latvia"SIA, un galveno "Zelta ķiveri" saņēma SEZ SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja“ par piemēru “Automatizācijas pozitīvā ietekme uz darba aizsardzību un darbinieku efektivitāti”.

2022. gadā Eiropas informatīvās kampaņas “Strādā gudri, nevis smagi” un Valsts darba inspekcijas aicinājums Latvijas uzņēmējiem bija konkursam iesniegt tādus uzņēmuma piemērus,  kas parāda darba aizsardzības pasākumu pozitīvo ietekmi, darbinieku iesaisti darba vides uzlabošanā, izvērtēto uzlabojumu produktivitāti un to nozīmi uzņēmējdarbības tālākā izaugsmē.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, uzrunājot klātesošos, uzsvēra labās prakses piemēru nozīmī darba vides uzlabošanā, darba aizsardzības speciālista lomas pieaugumu uzņēmumā, nodrošinot drošību pandēmijas apstākļos un arī palīdzot izprast situāciju civilās aizsardzības jautājumos, kā arī pateicās konkursa dalībniekiem par interesantiem piemēriem un novēlēja katram konferences dalībniekam atrast to ideju, kas noderēs turpmāk darba vides drošības uzlabošanā!

LDDK Atzinību rakstu saņēma "Valsts nekustamie īpašumi" par iesniegto piemēru “Kā veicināt VNĪ darbinieku produktivitāti, izmantojot LEAN praksi un inovācijas” un izstrādāto biroja standartu “Publiskā sektora biroja izveides vadlīnijas”. To piemērot iespējams katrā uzņēmumā, tādējādi efektīvāk izmantojot biroju un tā aprīkojumu un nodrošinot viedāku strādāšanu.