Jaunumi

LDDK kopīgi ar premjeru un ministriem meklē Latvijas ekonomikas virzītājspēku 2020

29. Marts, 2019

Šodien, 29.martā Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sapulcē piedalījās Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, finanšu ministrs Jānis Reirs, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, labklājības ministre Ramona Petraviča un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, lai kopīgi diskutētu par Latvijas ekonomikas virzītājspēku 2020.gadā.

LDDK biedriem kopīgā grupu darbā ar ministru prezidentu un četriem ministriem bija jāizstrādā rekomendācijas par to, kas būs Latvijas ekonomikas virzītājspēks 2020. gadam. Spraigās diskusijās, kurās piedalījās aktīvākie darba devēji, secinājām, ka būtiskākais faktors ir finanšu sektora stabilitāte un nodarbinātības izaicinājumu risināšana.

Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš: “Uzņēmēji rada pievienoto vērtību ekonomikai – tās ir investīcijas, tās ir darbavietas, tā ir izaugsme. Veidojot efektīvu valsts pārvaldi, radot pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi un īstenojot gudru demogrāfijas politiku, mēs palīdzēsim uzņēmējiem augt un attīstīties. Kopīgiem spēkiem panāksim, ka Latvija kļūs par pārtikušu Ziemeļvalsti, kur cilvēki dzīvo pārticībā un ir lepni par savu valsti.”

Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Šobrīd mums kopīgā darbā jāsasniedz šādi ekonomikas rādītāji: IKP +5%, labvēlīgs investīciju klimats 1,5% no IKP, nodarbinātība 73%, DoingBusiness reitingā 13.vieta, Globālās konkurētspējas indeksā 30.vieta. Darba devēju prioritātes 2019. gadā: darba devēju konkurētspēja un reputācija, kvalificēta darbaspēka pieejamība, resursu izmaksu konkurētspējīga un ilgtspējīga izmantošana, iesaiste reformu īstenošanā un sociālais dialogs. Lai sasniegtu šīs prioritātes, svarīgi strādāt saskaņā ar ilgtermiņa plānošanas dokumentiem – Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2030, Nacionālās attīstības plāns 2020, Valdības deklarācija un rīcības plāns, kā arī LDDK stratēģija 2020. gadam.”

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv darba devējus, kuru kopējais apgrozījums ir ~40 miljardi eiro.