Jaunumi

LDDK konceptuāli atbalsta valsts budžeta prioritātes un aicina nekavējoties sākt nodokļu politikas pārskatīšanu

7. Februāris, 2023

Šodien, 7. februārī Ministru kabinetā tika skatīts likumprojekts "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam". Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Ilona Kiukucāne pauda viedokli, ka LDDK konceptuāli atbalsta budžeta politikas prioritāros virzienus, kas sakrīt ar darba devējiem aktuālajiem jautājumiem, un aicina pieņemt budžetu. Taču vienlaikus LDDK aicina nekavējoties strādāt pie nodokļu politikas pārskatīšanas, īpašu uzmanību pievēršot darbaspēka nodokļiem, kas ir ļoti būtiski, lai nodrošinātu Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju Baltijas reģionā.

LDDK ģenerāldirektora uzsvēra, ka tikai uzklausot un ņemot vērā sociālo partneru priekšlikumus, iespējams panākt lielāku līdzdalību nodokļu maksāšanā. LDDK aicina arī paātrināt Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma izmantošanu.

Par LDDK: Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā - nacionāla līmeņa darba devēju pārstāvis, sociālekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai, pārstāv darba devēju intereses Saeimā. LDDK biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju.