Jaunumi

LDDK biedru sēdē apstiprina LDDK statūtu jauno redakciju un ģenerāldirektoru

8. Marts, 2023

Šodien, 8. martā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sēdē biedri diskutēja par LDDK darbības turpmākajiem virzieniem, balsojumā apstiprināja organizācijas 2022.gada pārskatu, LDDK statūtu jauno redakciju un Kasparu Gorkšu LDDK ģenerāldirektora amatā.

LDDK biedru sapulces pirmā daļa notika diskusija ar Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu un ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni par Latvijas ekonomikas transformācijas un uzņēmējdarbības jautājumiem. Biedri akcentēja jautājumus par darbaspēka pieejamību, ēnu ekonomiku, konkurētspēju, kā arī veselības nozares efektivitāti.  

Sapulces otrajā daļā LDDK biedri balsojumā apstiprināja organizācijas 2022.gada pārskatu, budžetu, LDDK statūtu jauno redakciju, kā arī lēma par Kaspara Gorkša kandidatūru kā LDDK ģenerāldirektoru.  LDDK biedri uzklausīja K.Gorkša redzējumu par LDDK darba virzieniem un pēc diskusijas ar amata kandidātu balsoja par viņa apstiprināšanu amatā. LDDK Padome apstiprināja K.Gorkšu LDDK ģenerāldirektora amatā šā gada 9.martā, un viņš darbu LDDK plāno uzsākt šā gada 10.aprīlī.

LDDK biedru sapulcē apstiprinātā LDDK statūtu jaunā redakcija stāsies spēkā šā gada 9.martā. Saskaņā ar jauno LDDK statūtu redakciju turpmāk LDDK Padomes sastāvā būs 15 Padomes locekļi (LDDK biedri) – Prezidents un 14 Padomes locekļi. Turpmāk LDDK Valdē būs divi locekļi – Valdes priekšsēdētājs (ģenerāldirektors) un Valdes priekšsēdētāja vietnieks, kurus ievēl uz pieciem gadiem un atsauc LDDK Padome.

Par LDDK ģenerāldirektora atlases procesu: kopumā LDDK ģenerāldirektora amata vakancei pieteicās 51 amata pretendents. Pretendentu atlase notika vairākās kārtās, un K.Gorkšs bija vienīgais pretendents, kuru LDDK Padome izvirzīja apstiprināšanai LDDK biedru sapulcē.

LDDK ģenerāldirektora amata vakance tika izsludināta šā gada 17.janvārī, jo Līga Meņģelsone 2022.gada decembrī tika apstiprināta veselības ministres amatā. Sākot ar šā gada 14.janvāri ģenerāldirektores amatā ir Ilona Kiukucāne, kura pildīs pienākumus līdz amatā stāsies konkursā izvēlētais un apstiprinātais ģenerāldirektors.

Par LDDK: Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā - nacionāla līmeņa darba devēju pārstāvis, sociālekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai, pārstāv darba devēju intereses Saeimā. LDDK biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju.