Jaunumi

LDDK biedri sniedz atbalstu Ukrainas Darba devēju federācijai (FEU)

14. Aprīlis, 2022

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedri snieguši atbalstu Ukrainas Darba devēju federācijai (Federation of Employers of Ukraine, FEU), lai nodrošinātu organizācijas darbības turpināšanu kara apstākļos.

Atsaucoties uz LDDK ilggadējās sadarbības organizācijas Ukrainā FEU lūguma pēc palīdzības, LDDK biedri SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un A/S “Latvijas Finieris” Ukrainas Darba devēju federācijai ziedoja tās darbam nepieciešamās tehnoloģijas un finanšu līdzekļus.

Lai arī FEU darbinieki kara dēļ Ukrainā bija spiesti doties uz drošākiem reģioniem vai citām valstīm, organizācija arī šajos apstākļos turpina strādāt un palīdzēt Ukrainas uzņēmumiem, kuri kara laikā saskaras ar neparedzamiem izaicinājumiem. Kā norādīja FEU, iznīcināšanas, īslaicīgas uzņēmējdarbības pārtraukšanas un piespiedu pārvietošanas uz citiem reģioniem situācijā lielākā daļa uzņēmumu – FEU biedru – pašlaik nespēj pilnā apmērā maksāt FEU dalības maksu. Turklāt, jau šobrīd saprotams, ka šī situācija turpināsies līdz gada beigām.

Ziedotie līdzekļi organizācijai palīdz ne tikai turpināt darbu, bet arī segt papildu vajadzības tās darbiniekiem, tostarp īres maksu, veselības apdrošināšanas izmaksas, izmaksas, kas saistītas ar uz laiku pārvietoto personu statusa legalizēšanu (tiem, kas atrodas ārvalstīs) u.c.

Šobrīd FEU darbojas arī kā humānās palīdzības organizators, kas saņem palīdzību no starptautiskā biznesa Ukrainas iekšējām vajadzībām.

Par Ukrainas Darba devēju federāciju (FEU)

Ukrainas Darba devēju federācija (FEU) ir ietekmīgākā uzņēmumu organizācija Ukrainā. FEU dibināta 2002. gadā un jau 19 gadus veiksmīgi pārstāv un aizsargā uzņēmējdarbības intereses Ukrainā un starptautiskā mērogā. FEU apvieno vairāk nekā 140 nozaru un reģionālās darba devēju organizācijas, kas pārstāv svarīgākās Ukrainas ekonomikas nozares, piemēram, mašīnbūvi, metalurģiju, autobūvi, aviācijas un aizsardzības rūpniecību, lauksaimniecību, ķīmisko rūpniecību, IT, medijus, enerģētiku, medicīnas un mikrobioloģisko rūpniecību, būvniecību, transportu un infrastruktūru, mazumtirdzniecību un loģistiku, vieglo un pārtikas rūpniecību, tūrismu un pakalpojumu sektoru.

FEU ir Starptautiskās Darba devēju organizācijas (IOE) dalīborganizācija, kā arī līdztekus citām Ukrainas darba devēju organizācijām piedalās Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) darbā. 2008. gadā Ukrainas Darba devēju federācija (FEU) noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

Kontakti

Inese Stepiņa

Inese Stepiņa

Ģenerāldirektores vietniece starptautiskajos, ES un projektu vadības jautājumos; starptautisko un ES lietu eksperte

Tālrunis:

29296467