Jaunumi

LDDK aicina uz konferenci par atjaunojamo enerģiju un profesionālo izglītību

13. Oktobris, 2023

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina uz konferenci "Atjaunojamā enerģija Latvijas tautsaimniecībā un profesionālās izglītības loma tajā", kas norisināsies š.g. 19. oktobrī Liepājas Valsts tehnikumā. Konferenci rīko LDDK Nozaru ekspertu padomes komanda sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu un Latvijas Atjaunojamās enerģijas federāciju.

Konferences mērķis ir apzināt esošo situāciju atjaunojamās enerģijas sektorā un noteikt izglītības piedāvājuma attīstības nepieciešamību un iespējas.

Uldis Ameriks, LDDK viceprezidents, SIA "Laflora" valdes priekšsēdētājs:

Mēs attīstām projektus atjaunojamā enerģētikā, un to realizācijai ir nepieciešami arvien vairāk speciālisti. Ir svarīgi tos apmācīt mums pašiem, šeit, Latvijā, nevis iepirkt no citām valstīm.

Konference "Atjaunojamā enerģija Latvijas tautsaimniecībā un profesionālās izglītības loma tajā"  ir starta punkts, lai aktualizētu profesionālās izglītības saturu, kas atbilstu mainīgajām darba tirgus vajadzībām.

Kopīgi tiks meklētas atbildes uz tādiem jautājumiem, kā:

  • Kādas ir atjaunojamās enerģētikas attīstības perspektīvas Latvijā un kāds ir darba tirgus nozarē?
  • Kādu izglītību šajā jomā piedāvā profesionālās skolas un augstskolas?
  • Kādi speciālisti nozarei ir nepieciešami jau tūlīt un būs vajadzīgi nākotnē?
  • Kādas ir profesionālās izglītības attīstības iespējas atjaunojamā enerģētikā?

Konferencē aicināti piedalīties valsts institūciju pārstāvji, uzņēmēji, uzņēmumu apvienību pārstāvji, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu pārstāvji un visi interesenti.

Ieeja pasākumā bez maksas, iepriekš aizpildot reģistrēšanās veidlapuReģistrēšanās atvērta līdz 13. oktobrim.

Tiks nodrošināta arī pasākuma tiešsaistes translācija Latvijas Darba devēju konfederācijas un Liepājas Valsts tehnikums facebook lapā.