Jaunumi

LDDK aicina Ekonomikas ministriju veikt aprēķinus par Saeimas lēmuma izmaksām nodokļu maksātājiem

29. Maijs, 2023

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sveic Latvijas hokeja izlasi ar vēsturisko sasniegumu, iegūstot bronzas medaļas šā gada Pasaules čempionātā hokejā! Ņemot vērā 28.maijā vēlu naktī pieņemto Latvijas Republikas Saeimas lēmumu pasludināt nākošo dienu, 29.maiju par svētku dienu, LDDK aicina Ekonomikas ministriju veikt aprēķinus un tos publiskot, cik Saeimas lēmums izmaksās Latvijas nodokļu maksātājiem.

Saeimas lēmums praksē nozīmē, ka darba devējiem un darba ņēmējiem jau naktī bija jāsāk pārorganizēt plānoto pirmdienas darba norisi, turklāt tas nozīmē arī papildu spiedienu valsts, pašvaldību, kā arī privātā sektora uzņēmumu budžetiem, jo darba stundas oficiālā brīvdienā jākompensē 100% apmērā. LDDK vēlas uzsvērt, ka Darba likums neaizliedz darba ņēmēju un darba devēju savstarpēju vienošanos par brīvdienu vai no darba brīvu stundu izņemšanu, kā arī vienoties par to, kā tās tiks kompensētas.

Šajā Latvijai tik emocionāli nozīmīgā notikuma gaisotnē tas būtu bijis veiksmīgs risinājums – ļaut darbiniekiem un darba devējiem pašiem vienoties par atbilstošāko risinājumu svinēšanai, sagaidot mūsu hokejistus Rīgā. Latvijas hokejistu sasniegums ir ļoti nozīmīgs ne tikai sportā, - tas ir arī Latvijas valsts pozitīva tēla veidojošs faktors gan iedzīvotājiem, gan arī starptautiski. Apsveicama ir organizatoru spēja operatīvi organizēt Latvijas hokeja izlases godināšanu 29.maijā nevis lidostā Rīga, kur tas radītu haosu un apgrūtinājumus, bet Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa.

Ņemot vērā iepriekš minēto, LDDK aicina Ekonomikas ministriju veikt aprēķinus par izmaksām nodokļu maksātājiem, ko radījis Saeimas lēmums noteikt šā gada 29.maiju par svētku dienu, un publiskot šo informāciju.