Jaunumi

Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēji vienojas attīstīt sadarbību

20. Aprīlis, 2021

20. aprīlī, Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību komisijas (SVK)  sēdes ietvaros attālināti norisinājās apvienotās Latvijas-Uzbekistānas Lietišķās sadarbības padomes (LSP) izveides sēde. Sanāksmē kopumā piedalījās aptuveni 60 uzņēmumu pārstāvji no Latvijas un Uzbekistānas.

Abu valstu pārstāvji atzinīgi novērtēja apvienotās Uzbekistānas un Latvijas LSP izveides sanāksmi starp Uzbekistānas Tirdzniecības un rūpniecības palātu (KKI) un Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK). Puses vienojās, ka Lietišķās sadarbības padomes potenciāla efektīva izmantošana veicinās turpmāku sadarbības saišu stiprināšanu starp abu valstu biznesa aprindām, jo īpaši jaunu sadarbības virzienu un perspektīvu apzināšanu rūpniecības un tirdzniecības jomās.

Sanāksmē Latvijas-Uzbekistānas LSP līdzpriekšsēdētājs Jānis Mozga uzsvēra, ka LSP formāts maksimāli jāizmanto, lai veicinātu abu valstu uzņēmēju savstarpējo sadarbību – ne tikai formālā veidā, bet arī praktiski, sniedzot ieguvumus abu pušu uzņēmējdarbībai.

Savukārt Uzbekistānas-Latvijas LSP līdzpriekšsēdētājs Usmanov Farizshokh norādīja, ka no savas puses ir gatavi darīt visu, lai atbalstītu abu valstu uzņēmējus potenciālajās ekonomiskās sadarbības jomās. Arī Uzbekistānas pārstāvis akcentēja, ka svarīgi attīstīt abu valstu biznesa attiecības tā, lai sasniegtu reālus rezultātus.

No Latvijas puses sanāksmi vadīja Latvijas-Uzbekistānas LSP līdzpriekšsēdētājs Jānis Mozga, AS “Sonora” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Darba devēju konfederācijas biedrs, savukārt no Uzbekistānas puses Usmanov Farizshokh, Uzbekistānas-Latvijas LSP līdzpriekšsēdētājs, Uzbekistānas Tirdzniecības un rūpniecības palātas priekšsēdētāja vietnieks. LSP sēdē piedalījās arī LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs, kā arī abu valstu vēstnieki.

Kontakti

Inese Stepiņa

Inese Stepiņa

Ģenerāldirektores vietniece starptautiskajos, ES un projektu vadības jautājumos; starptautisko un ES lietu eksperte

Tālrunis:

29296467