Jaunumi

Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) viesosies uzņēmēji no Ukrainas

17. Maijs, 2022

Šī gada 18. maijā Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) viesosies Ukrainas Darba devēju federācijas (Federation of Employers of Ukraine, FEU) vadība un organizācijas biedri – uzņēmēji, lai klātienē ar LDDK vadību un biedriem pārrunātu abām valstīm interesējošos sadarbības virzienus. Vizītes ietvaros Ukrainas pārstāvji piedalīsies starptautiskajā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstādē Tech Industry 2022, kas notiks no 19. līdz 21. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

LDDK un FEU kopīgajā sanāksmē piedalīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Ainārs Mežulis, Mašīnbūves un Metālapstrādes Rūpniecības asociācijas (MASOC) padomes priekšsēdētājs Ivars Eniņš un citi LDDK biedri, kas pārstāv pārtikas ražošanas, būvniecības, elektromateriālu ražošanas, transporta un loģistikas jomas. Ar FEU delegāciju  tiksies arī  Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: LDDK kopā ar biedriem visu šo laiku aktīvi iesaistās dažādos Ukrainas atbalsta pasākumos, kā arī regulāri rīko tikšanās ar Ukrainas Darba devēju federāciju (FEU). Esam gandarīti, ka ar mūsu palīdzību Ukrainas uzņēmējiem būs iespēja piedalīties lielākajā un nozīmīgākajā nozares izstādē Baltijas reģionā “Tech Industry 2022” un aicinām Latvijas uzņēmējus apmeklēt izstādi, kas var būt sākums jaunu sadarbību veidošanai.

Kā norāda FEU, Latvijas darba devēji bija vieni no pirmajiem, kas nāca palīgā Ukrainai un darba devēju organizācijai, par ko ir ļoti pateicīgi saviem draugiem un partneriem. LDDK un FEU šobrīd jau apspriež turpmākās sadarbības iespējas tādās jomās kā profesionālā izglītībā, rūpnieciskā ražošana, mašīnbūve un Ukrainas atjaunošana pēckara periodā.

Mēs kā Ukrainas darba devēji nākam pie saviem Latvijas kolēģiem, lai piedāvātu jaunus sadarbības formātus Ukrainas atjaunošanā, kas interesēs abu valstu uzņēmumus. Apspriedīsim investīciju iespējas un izstādes "Tech Industry 2022" Ukrainas nacionālajā stendā prezentēsim Ukrainas uzņēmumus un FEU. Mēs rīkosim business-to-business tikšanās un plānojam apmeklēt vairākus Latvijas uzņēmumus, pauž FEU ģenerāldirektors Ruslans Iļjičovs (Ruslan ILLICHOV).

Vizītes ietvaros Latvijā Ukrainas pārstāvji apmeklēs vairākus uzņēmumus, tostarp “A.Medical”, kas ar LDDK, Ziedot.lv un “Uzņēmēji Mieram” palīdzību, Borodjanskas Centrālā rajona slimnīcai nogādāja augstas kvalitātes šobrīd visvairāk nepieciešamās medicīnas preces.

Mediju iespēja: trešdien, 18.maijā plkst. 11.30 LDDK birojā, Raiņa bulvārī 4, 2.stāvā.

Kontaktinformācija:
Sana Veihmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
28650306
sana.veihmane@lddk.lv

Papildu informācija:

Par Ukrainas Darba devēju federāciju (Federation of Employers of Ukraine, FEU):

FEU | https://fru.ua/en/  -   ietekmīgākā uzņēmumu organizācija Ukrainā. Dibināta 2002. gadā un jau 19 gadus veiksmīgi pārstāv un aizsargā uzņēmējdarbības intereses Ukrainā un starptautiskā mērogā. FEU apvieno vairāk nekā 140 nozaru un reģionālās darba devēju organizācijas, kas pārstāv svarīgākās Ukrainas ekonomikas nozares, piemēram, mašīnbūvi, metalurģiju, autobūvi, aviācijas un aizsardzības rūpniecību, lauksaimniecību, ķīmisko rūpniecību, IT, medijus, enerģētiku, medicīnas un mikrobioloģisko rūpniecību, būvniecību, transportu un infrastruktūru, mazumtirdzniecību un loģistiku, vieglo un pārtikas rūpniecību, tūrismu un pakalpojumu sektoru. FEU ir Starptautiskās Darba devēju organizācijas (IOE) dalīborganizācija, kā arī līdztekus citām Ukrainas darba devēju organizācijām piedalās Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) darbā. 2008. gadā Ukrainas Darba devēju federācija (FEU) noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

Par LDDK sadarbību ar FEU:

Karam Ukrainā ieilgstot LDDK aktīvi turpina īstenot dažādus atbalsta pasākumus Ukrainai, cieši sadarbojoties ar Ukrainas Darba devēju federācijas pārstāvjiem, precizējot un papildinot to lietu sarakstus, kas patlaban ir visakūtāk nepieciešami Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem. Aizvien aktuālāks kļūst jautājums par Ukrainas ražošanas uzņēmumu iespējām uz nenoteiktu laiku pārcelt savas ražotnes no Ukrainas austrumiem uz rietumiem drošības apsvērumu dēļ. LDDK ar Ukrainas darba devējiem ir uzsākusi apspriest sadarbības iespējas rūpnieciskās ražošanas jomā un Latvijas uzņēmumu iesaisti Ukrainas atjaunošanā.  FEU ir izteikusi pateicību LDDK par sniegto atbalstu organizācijai un Ukrainas uzņēmējiem šajā grūtajā laikā.

Par izstādi: “Tech Industry 2022” | www.techindustry.lvizstādē plānota gan klātienes, gan attālināta iespēja tikties ar Ukrainas uzņēmumiem. Vairāk par Ukrainas uzņēmumu dalību izstādē var uzzināt, sazinoties ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC), kā arī sīkāku informāciju par iespējām kontaktēties ar Ukrainas uzņēmējiem var saņemt Latvijas Darba devēju konfederācijā.

Kontakti

Inese Stepiņa

Inese Stepiņa

Ģenerāldirektores vietniece starptautiskajos, ES un projektu vadības jautājumos; starptautisko un ES lietu eksperte

Tālrunis:

29296467