Jaunumi

Latgalē noskaidrots labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums un mācību prakšu uzņēmums

7. Marts, 2019

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) organizēta balvu pasniegšanas ceremonija „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas veltīta labāko darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu uzņēmumu godināšanai, norisinājās pirmo reizi pieturvietā Rīgā, Latvijas Dzelzceļa muzejā.

LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse: „Iedibinot jaunu tradīciju vēlamies izcelt tos darba devējus, kuri ir sociāli atbildīgi un ar skatu nākotnē pievēršas jautājumam par kvalitatīvu jauniešu izglītību. Šobrīd vērojam negaidīti lielu aktivitāti, kopumā teju 2000 darba devēju iesaistās DVB mācībās un mācību praksēs, 39 profesionālās izglītības iestādes un teju 5000 jaunieši.”

Nominācijā “Labākais DVB mācību uzņēmums 2018 Latgalē” izvirzīti – saimnieciskās darbības veicējs Regīna Kuzņecova, SIA Belkanto, SIA Zaļā sala R, SIA DSI Auto, SIA Tera art. Balvu saņem – SIA Zaļā sala R.

SIA Zaļa sala R valdes locekle Rita Tērauda“Esam pateicīgi par iespēju piedalīties jauniešu izglītības procesā. Jo tādā veidā mums tiek dota iespēja audzināt savus nākamos darbiniekus. Izglītota jaunā paaudze ir pamats valsts nākotnes attīstībai.”

Nominācijā “Labākais mācību prakšu uzņēmums 2018 Latgalē” izvirzīti – VAS “Latvijas Dzelzceļš” Daugavpils vagonu tehniskās apkopes punkts, SIA “LDZ CARGO” Daugavpils reģionālā centra lokomotīvju ekspluatācijas nodaļa, SIA “LDZ RITOŠĀ SASTĀVA SERVISS” Daugavpils vagonu remonta centrs, SIA ,,Zaļā sala R”, Ceļu būves firma SIA “BINDERS”. Balvu saņem – VAS “Latvijas Dzelzceļš” Daugavpils vagonu tehniskās apkopes punkts.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” Daugavpils vagonu tehniskās apkopes punkta personāla daļas vadītājs Oļegs Terentjevs: Laika periodā no 02.01.2018. līdz 15.06.2018. ražošanas praksē VAS “Latvijas dzelzceļš” Vagonu apkopes distancē bija kvalifikācijas prakse PIKC “Daugavpils tehnikums” audzēkņiem. Visi praktikanti bija pierakstīti pieredzējušiem Vagonu apkopes distances speciālistiem – Rīgas reģiona vagonu ekspluatācijas centra Šķirotavas un Jelgavas VTAP un Latgales reģiona vagonu ekspluatācijas centra Daugavpils VTAP vagonu apskatītājiem (remontētājiem), ritošā sastāva remontatslēdzniekiem un meistariem. Prakses laikā tehnikuma audzēkņi izrādīja interesi dzelzceļa transporta darbībai, kā arī guva vagonu apkopes un remonta darba praktiskās iemaņas. Ceram, ka prakses laikā gūtās prasmes noderēs tehnikuma audzēkņu turpmākajā reālajā darba ražošanā. Kā arī 5 tehnikuma audzēkņi prakses laikā tika pieņemti darbā uz pastāvīgu laiku Vagonu apkopes distances Rīgas reģiona vagonu ekspluatācijas centrā un pēc prakses beigām vēl 2 tehnikuma absolventi – Latgales reģiona vagonu ekspluatācijas centrā.”

Par sadarbību ar LDDK un aktīvu iesaisti projektā, īstenojot DVB mācības un /vai mācību prakses ar darba devējiem, īpašu atzinību izsakām profesionālās izglītības iestādei Latgalē – Daugavpils Būvniecības tehnikumam.

Kā jau iepriekš ziņots, šogad 26.februārī LDDK organizēja pirmo apbalvošanas ceremoniju profesionālajā izglītībā, ar mērķi izcelt tos darba devējus, kuri aktīvi iesaistās darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu īstenošanā.

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.

Par DVB mācībām:

LDDK ir uzsākusi ESF projekta «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» Nr. 8.5.1.0/16/I/001 atbilstoši SAM 8.5.1. īstenošanu, kas finansiāli atbalstīts no Eiropas Savienības Sociālā fonda. Projekta mērķis: palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai mācību praksē uzņēmumā. Projektam ir divas daļas – viena, kurā īsteno darba vidē balstītas mācības, otra, kurā īsteno prakses. Darba vidē balstītas (DVB) mācības ir uzņēmēja iesaiste profesionālās izglītības procesā, kad uzņēmējs un skola vienojas, kādu mācību programmas daļu var īstenot uzņēmumā. Darba devēju līdzdalība mācību procesā savos uzņēmumos, mācot audzēkņiem tās profesiju prasmes, kuras nepieciešamas esošajā ātri mainīgajā ekonomikā ir jauna pieeja, kas palīdz sagatavot darba tirgum atbilstošus darbiniekus.