Jaunumi

Konference: Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi

30. Aprīlis, 2015

11. maijā, Rīgā norisināsies LDDK un partneru rīkota starptautiska konference “Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi”. Konferenci atklās Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore, Ilze Brante, Profesionālās izglītības biedrības valdes locekle, Ogres Tehnikuma direktore, kā arī Henriks Dethlefsens, EUROPEA International prezidents.

Konferencē plānots diskutēt par šādām tēmām:

  •    Latvijas Prezidentūras ES Padomē prioritātes un profesionālās izglītības mērķi 2020.gadam;
  •    Konkurētspējīgas un pievilcīgas profesionālās izglītības veiksmes faktori;
  •    Labās prakses piemēri: kas ir paveikts un kas ir izdevies?

Diskusijās par profesionālās izglītības tēmu piedalīsies eksperti: Jasper van Loo, Eiropas Profesionālās attīstības centra (CEDEFOP) vecākais eksperts, Henriks Dethlefsens, EUROPEA International prezidents, Līvija Marcinkēviča, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietniece, Kristīne Vāgnere, Ventspils tehnikuma direktore, Juris Sīlis, Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs.

Konferences dalībniekiem būs iespēja aplūkot arī labās prakses piemēriem veltītu plakātu izstādi, kā arī būs unikāla iespēja iepazīties ar LDDK īstenota pētījuma par prakšu pieejamību un kvalitāti Latvijā rezultātiem, kurā kopumā apkopoti vairāk kā 750 Latvijas uzņēmēju viedokļi par prakšu nodrošināšanu Latvijā šobrīd, kā arī prakšu sistēmas tautsaimniecisko nozīmi.

Konferences noslēgumā tiks apstiprinātas konferences dalībnieku rekomendācijas par mērķiem profesionālajai izglītībai 2020.gadam, kuras prezentēs Vitālijs Gavrilovs, LDDK prezidents, un kuras tik iesniegtas Izglītības un zinātnes ministrijai darbam Latvijas Prezidentūrā ES Padomē.