Jaunumi,Ekspertu atzinumi,Ekonomista blogs

Ko darīt, kad nezini, ko darīt? Diskusijas ar inženierzinātņu, ražošanas, būvniecības nozaru pārstāvjiem

Absolvējot 9. un 12. klasi, jauniešiem paveras daudz iespēju, kā tālāk plānot savu dzīvi un karjeru, taču ne visi par tām ir informēti un ne visi ir pārliecināti, ko tieši izvēlēties. Ko darīt, kad nezini, ko darīt? Ar šādu fokusu maijā noritēja LDDK un Coca - Cola HBC Latvija projekta "Panākumu skola" ietvaros organizētais tiešsaistes diskusiju cikls jauniešu atbalstam profesiju izvēlē. Ar savu pieredzi un profesijas iespējām un priekšrocībām diskusiju cikla pirmajā pasākumā iepazīstina inženierzinātņu, ražošanas, būvniecības nozaru pārstāvji.

Ar aktuālajām izglītības un darba tirgus pieprasījuma tendencēm Latvijā iepazīstina LDDK izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs, Nacionālais NEP (Nozaru Ekspertu Padomes) koordinators Rihards Blese:

Einārs Jaunzems ir projektu ieviešanas un vadības departamenta direktors SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas”, kas ir viens no Rail Baltica projekta ieviesējiem Latvijā. “Rail Baltica” ir jauns dzelzceļa infrastruktūras projekts ar mērķi “pieslēgt” Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklam. Eināra uzdevums ir sekot līdzi “Rail Baltica” projektēšanas un būvniecības darbu norisei Latvijā.

SIA "Pavasars Construction" dibinātājs un īpašnieks Inguss Pavasars visu nopelnīto pastāvīgi ir investējis savā uzņēmumā, kas būvē moduļu mājas un ražo koka logus. Rezultātā viņam ir izdevies izveidot uzņēmumu, kura apgrozījums nu jau mērāms miljonos.

Artūrs Šmats ir atbildīgs par elektrozinību un darba aizsardzības mācību procesa vadīšanu, plānošanu un organizēšanu AS "Sadales tīkls". Viņa darbs ir īpaši interesants, jo pastāvīgi jāseko elektroenerģētikas nozares attīstības tendencēm, inovācijām un tās jāintegrē elektrozinību un darba aizsardzības mācību procesā.

Māris Goba, Somijas uzņēmuma K-Auto Oy auto zīmolu SEAT un CUPRA pēcpārdošanas vadītājs Baltijas valstīs, raksturojot savu darbu, saka: "ķeru kaifu, darbojoties “Volkswagen” grupas saimniecībā gan rūpnīcā, gan tepat - mājās". Māra amats apvieno kā apmācību organizēšanu un vadīšanu, tā ražotāja procesu un procedūru īstenošanu automobiļu vairumtirgotāja jeb importētāja līmenī.