Jaunumi

Jāveicina ātra un visaptveroša sabiedrības vakcinācija pret Covid-19

22. Jūlijs, 2021

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), izvērtējot likumprojektu "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā", uzsver, ka aktīva valdības rīcība vakcinācijas politikā nodrošinās valsts priekšrocības turpmākajā Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Vakcinācija ir vienīgais veids, kā cīnīties ar Covid-19 infekciju un atgriezties normālā dzīvē, ļaujot darba devējiem pilnvērtīgi strādāt un sociāli atbildīgi sabalansēt indivīda, sabiedrības un uzņēmēja vajadzības. Kopīgiem spēkiem jādara viss iespējamais, lai panāktu augstāku vakcinācijas līmeni valstī un sasniegtu pūļa imunitāti, kas ļautu ātrāk un stabilāk turpināt tautsaimniecības attīstības ceļu. Šajos apstākļos ir kritiski svarīgi sekmēt izpratni par to, ka visas sabiedrības veselība ir tiešā veidā saistīta ar ekonomikas atveseļošanu.”

LDDK uzskata, ka, lai nodrošinātu stabilu epidemioloģiskās drošības līmeni, ir nepieciešams veicināt savstarpējo uzticēšanos sabiedrībā un dot iespēju ražošanas un pakalpojumu uzņēmumu vadītājiem tiesiskā regulējuma ietvaros patstāvīgi izstrādāt elastīgu konkrētu pasākumu plānu epidemioloģisko prasību nodrošināšanai uzņēmumos, ņemot vērā ražošanas procesu, darbinieku vakcinācijas apjomu un Covid-19 izplatības izmaiņas.

Ministru kabineta izstrādātā likumprojekta redakcija darba devēju skatījumā varētu nodrošināt nepieciešamo tiesisko regulējumu, lai publiskajā un privātajā sektorā turpinātu saimniecisko darbību, nodrošinot prasību pēc epidemioloģiski drošas darba vietas, un ļautu darba devējiem elastīgi organizēt nodarbinātību.

LDDK konceptuāli atbalsta Ministru kabineta izstrādāto likumprojektu un aicina Saeimu to izskatīt tuvākajā laikā. Vienlaikus LDDK aicina ņemt vērā darba devēju sagatavotos priekšlikumus, lai nodrošinātu kvalitatīvu tiesisko regulējumu un tā atbilstību darbinieku veselības aizsardzībai, uzņēmumu darbības nodrošināšanai.