Jaunumi

Izstrādātas karjeras e-platformas 19 izglītības iestādēm

31. Maijs, 2016

19 augstākās un profesionālās izglītības iestādes sadarbībā ar LDDK partneri – jauniešu karjeras portālu Prakse.lv projekta “Kvalitatīvas prakses darba tirgum” ietvaros šajā mācību gadā ir izveidojušas karjeras e-platformas, lai efektīvāk savestu kopā savas skolas studentus un darba devējus. E-platformas mērķis ir palīdzēt jauniešiem vieglāk integrēties darba tirgū, bet darba devējiem – ērtāk piesaistīt jaunos darbiniekus.

Karjeras e-platformas ir mājas lapas, kurās darba devējs,  ērti reģistrējoties, un izlikt prakses vai darba sludinājumus studentiem. Šos sludinājumus studenti var aplūkot, saglabāt un uz tiem pieteikties. Darba devējam nav vairs nepieciešams skolai sūtīt sludinājumus word vai pdf formātā, sazināties ar skolas adminstrāciju, ja nepieciešami kādi labojumi vai informēt par izmaiņām, to tagad ir iespējams izdarīt pašam elektroniski.

Savukārt izglītības iestādēm ir viegli piesaistīt un strādāt ar daudz vairāk darba devējiem. Turklāt izglītības iestādēm ir iespēja aplūkot statistiku par vakancēm, darba devēju un studentu aktivitāti, kas dod iespēju izdarīt secinājumus par darba tirgus pieprasījumu.

Plānots, ka karjeras e-platformu līdz 2016.gada biegām ieviesīs vēl 7 izglītības iestādes.

Izglītības iestādes, kurās jau izveidotas karjeras platformas:

Karjeras e-platformas izstrādātas LDDK īstenota ES Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta „Kvalitatīvas prakses darba tirgum” (Nr.2014-1-LV01-KA202-000522) ietvaros.