Jaunumi

Diskutēs par tēvu iesaisti un tās nozīmi bērnu audzināšanā

15. Novembris, 2021

Labklājības ministrija sadarbībā ar sociālajiem partneriem - Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju - 15. novembrī rīko tiešsaistes diskusiju, kurā tiks runāts par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem.

Diskusiju "Vai tētis arī var? Kā aktīvāk iesaistīt tēvus mazuļa aprūpē jau pirmajā dzīves gadā?" varēs vērot arī tiešraidē portālā "Tvnet" un Labklājības ministrijas "Facebook" kontā.

Labklājības ministrijā skaidro, ka nākamā gada augustā stāsies spēkā Eiropas Savienības direktīvas par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem noteiktās prasības. Tās paredz individuālu tiesību piešķiršanu uz vismaz četrus mēnešus ilgu apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu - no tiem divus atvaļinājuma mēnešus vecāki nevarēs nodot viens otram.

Dati par situāciju Latvijā atklāj, ka bērna kopšanas atvaļinājumu galvenokārt izmanto sievietes (63% gadījumu), tajā pašā laikā 31% vīriešu nemaz nav domājuši vai plānojuši izmantot tēva (paternitātes) atvaļinājumu.

Diskusija iepazīstinās sabiedrību ar gaidāmajām pārmaiņām un to, ko šāds regulējums izmainīs ģimeņu ikdienā.

Tajā apspriedīs šādus jautājumus, kā, piemēram, kas ir bērna kopšanas atvaļinājuma nenododamā daļa un kā tā ietekmēs jaunos vecākus, kā arī kāpēc šāds regulējums ir būtisks gan bērna, gan vecāku dzīvēs.

Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite, biedrības "Tēvi" valdes loceklis Gatis Smidrovskis, organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, klīniskā psiholoģe Kristīne Balode un ārsts-rezidents psihoterapijā Dāvis Edgars Liepa.