Jaunumi

Diskutēs par gaidāmajām izmaiņām aprūpētāja atvaļinājuma saņemšanas kārtībā

25. Novembris, 2021

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) un Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) šodien plkst.12 rīkos diskusiju par iespējām saņemt atvaļinājumu, lai īslaicīgi aprūpētu vai atbalstītu tuvinieku.

Lai dotos palīgā vecākiem vai vecvecākiem apmeklēt ārstu, sniegtu atbalstu vai aprūpētu tuviniekus medicīnisku iemeslu dēļ, šobrīd darbiniekiem visbiežāk draudzīgi jāvienojas ar darba devēju vai arī jāizmanto bezalgas atvaļinājuma vai slimības lapas sniegtās iespējas. Taču jau no 2022.gada 2.augusta darba ņēmējiem būs tiesības uz piecu darba dienu ilgu aprūpētāja atvaļinājumu kalendārā gada laikā.

Šīs piecas darba dienas būs pieejamas tiem darbiniekiem, kas personīgi aprūpē vai atbalsta tuvinieku vai citu cilvēku, ar kuru dzīvo vienā mājsaimniecībā un kuram nopietna medicīniska iemesla dēļ ir nepieciešama būtiska aprūpe vai atbalsts.

Diskusija "Iespēja īslaicīgi aprūpēt vai atbalstīt tuvinieku - kas jāzina par aprūpētāja atvaļinājumu?" plānots iepazīstināt ar gaidāmajām pārmaiņām, norādot kādus ieguvumus un izmaiņas jaunais regulējums piedāvās darbiniekiem un darba devējiem.

Sarunā apspriedīs, kas ir aprūpētāja atvaļinājums un kāpēc tas ir nepieciešams, kas ir aprūpējamie un kas šobrīd uzņemas rūpes par tuvajiem Latvijā, kā arī par to, kādi būs ieguvumi no aprūpētāja atvaļinājuma ieviešanas gan darbiniekiem, gan darba devējiem.

Diskusijā piedalīsies LDDK drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns, SIA "Latvijas mobilais telefons" viceprezidente un valdes locekle Laura Keršule, sociālantropoloģe Anna Žabicka, pirmās emocionālās palīdzības jeb PEP mamma un biedrības "Tēvi" vadītāja Elīna Kļaviņa un SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols.

Šī būs diskusiju cikla "#dzīvolīdzsvarā" trešā diskusija, savukārt nākamā - "Līdzsvars privātajā un profesionālajā dzīvē - sociālā vēlamība vai reāla rīcība?" - notiks 2.decembrī plkst.12.