Jaunumi

Diskusija: Starptautiskās mobilitātes profesionālajā izglītībā

27. Marts, 2015

Diskusija Nr.12 “Starptautiskās mobilitātes profesionālajā izglītībā”​, norisināsies 2. aprīlī no plkst. 11.00 – 13:00 Eiropas Savienības mājā, kamīnzālē (Rīga, Aspazijas bulvāris 28).

Latvijā norisinās profesionālās izglītības sistēmas sakārtošana, un īpaši tiek domāts par to, kā šo skolu audzēkņus sagatavot darba tirgum. Ļoti būtiska ir iespēja doties pieredzes apmaiņā uz ārvalstīm mācību laikā, kā arī pašas profesionālās izglītības iestādes internacionalizācija. Saeimā ir iesniegti un pirmajā lasījumā apstiprināti Profesionālās izglītības likuma grozījumi, kuri paredz būtiskas izmaiņas esošajā finansēšanas sistēmā, bet kā tieši izskatās nākotne attiecībā uz starptautiskajām mobilitātēm un internacionalizāciju?

Diskusijā tiks risināti sekojoši jautājumi:

  • Esošie starptautiskās mobilitātes apjomi – pietiekami? Kāda ir prof. izglītības iestāžu internacionalizācijas pakāpe un kā to vislabāk mērīt?
  • Kādi finanšu instrumenti un atbalsts no valsts un Eiropas Komisijas ir pieejami priekš starptautiskās mobilitātes?
  • Kāda būtu profesionālo izglītības iestāžu sadarbība ar citām iesaistītajām pusēm – ārvalstu izglītības iestādēm, uzņēmumiem, pašvaldībām, aģentūrām?
  • Vai audzēkņi ir pietiekami informēti par pastāvošajām iespējām?

Sīkāk par projektu – http://www.dynamicuniversity.eu/projekti/projekts-pAreja-no-profesionAlAs-izglItIbas-uz-darba-tirgu-latvijA/37/ ​

Lūgums reģistrēties diskusijai šeit: http://ej.uz/VET2WORKdiskusijas

Lejupielādes

Darba kārtībā