Jaunumi

Diskusija par aktuālo viesmīlības jomā

24. Oktobris, 2018

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 23. oktobrī rīkoja diskusiju par aktualitātēm viesmīlības jomā. Sanāksmē piedalījās eksperti no LDDK, LBAS, Latvijas Restorānu biedrības, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, Finanšu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta (VID).

Diskusija norisinājās trīs daļās. Pirmajā daļā tika prezentēts LDDK sagatavotais ziņojums un statistikas dati par nozari, otrajā daļā sanāksmes dalībniekiem bija iespējas iepazīties ar būtiskākajām aktualitātēm, raugoties no viesmīlības jomas perspektīvas, bet trešajā daļā notika diskusija par prioritāri risināmiem jautājumiem.

VID un Finanšu ministrijas pārstāvji sanāksmē atzinīgi novērtēja viesmīlības nozares mērķtiecīgi uzsākto darbu jau ieilgušo problēmu risināšanā, kas saistītas ar darbaspēka pieejamību un ēnu ekonomiku veicinošiem faktoriem. Ņemot par piemēru būvniecības nozari, kas jau ir apliecinājusi augstu nozaru sociālā dialoga līmeni un apstiprinājusi gatavību slēgt nozares ģenerālvienošanos, arī viesmīlības joma ir gatava spert nozīmīgu soli ceļā uz nozares pašnoteikšanos, tuvinoties Eiropas valstu modelim.