Jaunumi

Diena pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām

6. Jūlijs, 2024

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) savu programmu sarunu festivālā LAMPA noslēgs ar pirmo šāda veida paneļdiskusiju – jaunievēlētie Eiropas Parlamenta (EP) deputāti stāsies pretī uzņēmēju organizāciju vadītājiem. Sarunu pasākumā "Diena pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām” noskaidrosim, vai pēc ievēlēšanas deputāti ir tik pat solījumiem bagāti, kā priekšvēlēšanu debatēs. Diskusijas galvenais mērķis ir vienoties par efektīvu sadarbības mehānismu un ikdienas komunikāciju starp EP deputātiem un uzņēmējiem, lai nodrošinātu Latvijas interešu pārstāvību Eiropas Savienībā (ES) un novērstu situāciju, kurā deputāti “pazūd” uz pieciem gadiem pēc ievēlēšanas.

"Nākamie pieci gadi Eiropai būs ļoti izšķiroši daudzās nozīmēs. Vai tas būtu populistu uzvaras gājiens vai klimata izmaiņu radītās sekas ekonomikā, vai produktivitātes un līdz ar to globālās konkurētspējas zaudēšana, vai sociālās un demogrāfiskās plaisas izplešanās. Jebkurā gadījumā lēmumi būs neērti un konsensuss faktiski neiespējams. Ir skaidrs, ka par Latvijas interesēm neviens cits bez mums pašiem nedomās. Kā starp šī brīžā Latvijas izaugsmes vajadzībām un lielajiem Eiropas izaicinājumiem izbalansēs no Latvijas ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti, tas mani pašu ļoti interesē,"

saka diskusijas moderators, ekonomikas raidījuma “Mediāna” producents un autors Kristaps Pētersons.

Visi politiskie pārstāvji pirmsvēlēšanu tikšanās ciklu laikā ar LDDK ir vienojušies par nepieciešamību veidot ciešu sadarbību ar uzņēmējiem ikdienā par ES līmeņa jautājumiem. Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumu - kā uzņēmējiem veidot efektīvu sadarbību ar Eiropas Parlamenta deputātiem?

Pasākumā piedalīsies: Kaspars Gorkšs, LDDK ģenerāldirektors; Aigars Rostovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs; Tatjana Guzņajeva, FICIL izpilddirektore; Ivars Ījabs, Eiropas Parlamenta deputāts no parijas “Latvijas attīstībai”; Reinis Pozņaks, Twitterkonvoja vadītājs un jaunievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts no Apvienotā saraksta; Rihards Kols, Saeimas deputāts un Nacionālās apvienības Eiropas Parlamenta deputāts.

Diskusijas sākumā dalībnieki vienosies par to, ka drošības jautājumi netiks apspriesti detalizēti, jo visi atzīst, ka tā ir prioritāte. Tiks pievērsta uzmanība uzņēmēju pārstāvniecības iespējām ES līmenī un tiks uzklausīti uzņēmēju pārstāvji par viņiem sagaidāmo. Pēc tam politiķiem tiks dota iespēja iezīmēt aktuālās un problemātiskās ES politikas.

Paneļdiskusijā tiks apspriesta arī Latvijas loma Eiropas Savienībā un Eiropas Savienības loma Latvijā, īpaši uzsverot uzņēmēju nozīmi valsts ietekmes veidošanā. Tiks apspriesti arī jautājumi par to, kā digitalizācijas laikmetā nepazaudēt darba vides šarmu, kas nav digitalizējams.

LDDK divu dienu programma sarunu festivālā LAMPA ir iespējama, pateicoties LDDK biedriem: mūsu lieldraugiem - AS “Laflora” un AS “CleanR Grupa”; sarunu pasākumu atbalstītājiem -  SIA “Karavela”, SIA “STIGA RM”, AS “Balticovo”, AS “SEB banka” un “RIMI Latvia”, kā arī sadarbības partneriem: Latvijas Bankai un domnīcai “LaSER”.