Jaunumi

Darba un dzīves nedēļa

2. Oktobris, 2020

Lai aktualizētu darba un privātās dzīves saskaņošanas nepieciešamību Latvijas darbinieku vidū, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) no 5. līdz 9. oktobrim organizē “Darba un dzīves nedēļas” pasākumus.

Nedēļa 5. oktobrī tiks atklāta ar konferenci “Instrumenti darba un privātās dzīves līdzsvarošanai”. Tā notiks plkst. 13.00-17.30 Spīķeru koncertzālē Rīgā.

Latvijā aizvien aktuālāks kļūst līdzsvars starp darbinieku darba un privāto dzīvi. Īpašu nozīmi šis jautājums ieguva COVID-19 seku izplatības laikā. Nepārtraukta attālināta darba un pieejamības darba devējam sekas, tehnoloģiju ilgstošas lietošanas radītais stress, izdegšanas sindroms, nepieciešamība vienlaikus rūpēties par bērniem un sasirgušajiem ģimenes locekļiem un veikt darba pienākumus, bērnu pieskatīšanas iespēju nepieejamība – visi faktori būtiski ietekmē darba un privātās dzīves līdzsvaru un dzīves kvalitāti.

5. oktobra konferencē plānots ieskatīties darba un privātās dzīves izaicinājumos šodienas darba pasaulē Latvijā, apspriest esošo un topošo tiesisko ietvaru, risinājumus, kurus piedāvā sociālo partneru koplīgumi, kā arī uzņēmumu labo praksi, paredzot instrumentus, kas uzlabo darbinieku darba un privātās dzīves līdzsvaru.