Jaunumi

Čau, profesionālās skolas audzēkni!

24. Februāris, 2022

Ir forši, ka Tu pats interesējies – kā var mācīties darba vidē uzņēmumos!

Lai labāk orientētos informācijā, te būs pāris soļi, līdz Tu nonāksi uzņēmumā, kurā varēsi mācīties un praktizēties:

1. Kas ir darba vidē balstītas mācības (DVB mācības)? DVB mācības nozīmē, ka 25% no visas mācību programmas Tev ir iespēja mācīties un praktizēties nozares interesantākajos uzņēmumos visā Latvijā.

2. Datu bāzē, kuru atradīsi zemāk, ir atrodami visi uzņēmumi, kuri īsteno darba vidē balstītas mācības – atlasi tos pēc nozares, kurā darbojas – un Tev būs iespēja redzēt visus uzņēmumus Latvijā. Vari atlasīt arī šos uzņēmumus pēc reģiona, kurā vēlies mācīties darba vidē balstītās mācībās.

Ja gadījumā esi jau domājis par kādu uzņēmumu, bet šis uzņēmums nav atrodams datu bāzē, dod ziņu mums, uzrakstot e-pastu: [email protected], norādot uzņēmuma nosaukumu un atrašanās vietu. Mēs sazināsimies ar uzņēmumu, lai arī uzņēmumam izstāstītu par DVB mācību iespējām.

3. Saki savas skolas profesionālo priekšmetu pedagogam, direktora vietniekam mācību darbā, karjeras konsultantam – ka gribi mācīties darba vidē balstītās mācībās, lai Tu tiec tajās iesaistīts.

Kāpēc?

Tāpēc, ka no Eiropas Sociālā fonda projekta, ko īsteno Latvijas Darba devēju konfederācija “Profesionālo izglītības iestāžu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” Tev:

ir iespēja nokļūt interesantos uzņēmumos un praktizēties,

Tu:

saņemsi individuālos aizsardzības līdzekļus,

Tu:

 vari saņemt līdz 70 eur mēnesī kompensāciju par ceļa izdevumiem un dienesta viesnīcu.

4. UN VĒL - ja Tu sevi veiksmīgi parādīsi uzņēmumā, tad uzņēmums var slēgt ar Tevi vienošanos par stipendiju, ko uzņēmums maksās no SAVIEM (nevis projekta)  līdzekļiem – tā, ka – cik lielu stipendiju Tu saņemsi no uzņēmuma, ir atkarīgs tikai no TEVIS!

Ja Tev ir kādi jautājumi un skolas pārstāvji uz tiem nevar atbildēt – paskaties, kurš reģionā ir mūsu projekta koordinators, un e-pasts, uz kuru raksti: [email protected].

  • Zemgales reģiona koordinatore Zanda Lamba: 26567439
  • Kurzemes reģiona koordinatore Aiva Dzenīte: 22127717
  • Vidzemes reģiona koordinatore Sandra Ģeida: 29426171
  • Latgales reģiona koordinators Juris-Guntis Vjakse: 29421087
  • Latgales reģiona koordinators Līga Šmate: 25241664
  • Rīgas reģiona koordinators  Daiga Krūmiņa: 29461970 (Darbam ar Kandavas lauksaimniecības tehnikumu, Ogres Valsts tehnikumu, Rīgas 3.arodskolu, Rīgas Tehnisko koledžu, Rīgas Valsts tehnikumu, Rīgas Celtniecības koledžu)
  • Rīgas reģiona koordinators  Linards Zvaigzne: 29809091 (Darbam ar Olaines mehānikas un tehnoloģiju koledžu, Rīgas tirdzniecības un profesionālo vidusskolu, Rīgas stila un modes tehnikumu, Rīgas tūrisma un radošo industriju tehnikumu, Bulduru dārzkopības tehnikumu, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, Jūrmalas profesionālo vidusskolu)

DVB mācību uzņēmumi

Uzņēmumi